«

»

IV Niedziela Wielkanocna /7.5.2017/

1.Przeżywamy dzisiaj niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego.

2.Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w zakrystii oraz w Betanii u państwa Petrażyckich.

3.Dzisiaj o godzinie 13:20 w salce świętego Franciszka odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

4.W niedziele okresu wielkanocnego wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej dzielą się paschalną radością na ulicach naszej parafii. Ewangelizacja rozpoczyna się o godz. 15.30 przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

5.Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie, o godz. 18.30.

6.W poniedziałek obchodzimy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

7.W najbliższą środę zapraszamy na nieszpory o świętym Tomaszu Apostole na godz. 18.15 oraz na Mszę Świętą w intencji czcicieli świętego Tomasza o godz. 19.00.

8.W sobotę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki stolicy. Tego dnia przypada również setna rocznica objawień fatimskich. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na uroczysty różaniec fatimski o godz. 20.00.

9.Są jeszcze dwa miejsca na sześciodniową pielgrzymkę na trasie: Ryga – Tallin – Wilno, od 9. do 14. czerwca. Zapisy w zakrystii.

10.Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritasu „Rodzina rodzinie”, mającą na celu adoptowanie, poprzez wsparcie finansowe, konkretnych rodzin w Syrii. Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę na pomoc Syryjczykom do skarbony w naszym kościele. Pieniądze te zostaną przeznaczone na adopcję rodzin Syryjskich przez naszą parafię.