«

»

Niedziela Palmowa /9.4.2017/

1.Serdecznie dziękujemy 64 osobom, które zgłosiły się w minioną niedzielę do oddania krwi. Zebraliśmy ponad 19 litrów krwi. Dziękujemy także organizatorom tej akcji.

2.Dziewczęta z żeńskiej służby liturgicznej rozprowadzają dziś palmy – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na formację dziewcząt.

3.Jeszcze dziś Zespół Parafialny Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

4.W najbliższy poniedziałek zapraszamy na nieszpory o świętym Tomaszu Apostole na godz. 18.15 oraz na Mszę Świętą w intencji czcicieli świętego Tomasza o godz. 19.00.

5.Dzisiejszą liturgią rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy i uobecniamy największe tajemnice naszej wiary:

w Wielki Czwartek ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia kapłani gromadzą się w katedrze przy swoim biskupie, aby odnowić przyrzeczenia kapłańskie i dziękować Chrystusowi za dar powołania kapłańskiego. Do parafii księża zabierają poświęcone przez biskupa oleje używane do sakramentów chrztu, bierzmowania oraz namaszczenia chorych. W naszej parafii Liturgia Wieczerzy Pańskiej z symbolicznym umyciem nóg przedstawicielom parafii rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”.

w Wielki Piątek nie ma Mszy Świętych. Zapraszamy na „Ciemną Jutrznię” o godz. 8.00. Zachęcamy do uczestniczenia tego dnia w liturgii Męki Pańskiej o godz. 17.00. Po liturgii zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy, która rozpocznie się o godz. 20.00 w naszym kościele, a zakończy w parafii Ofiarowania Pańskiego.

w Wielką Sobotę zapraszamy na „Ciemną Jutrznię” o godz. 8.00. W godz. 9.00 – 18.00 błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny, a o godz. 20.00 zapraszamy na liturgię Wigilii Paschalnej. Przynosimy ze sobą świece, by z wiarą i nadzieją wejść w radość Paschalną płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa.

w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna z procesją rozpocznie się o godz. 6.00, nie będzie natomiast Mszy Świętej o godz. 7.30.

6.Od poniedziałku do środy włącznie spowiedź od godz. 17.00. W Wielki Czwartek w godz. 17.00 – 18.00, w Wielki Piątek od 16.00 do 17.00. Podczas Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi. W Wielką Sobotę dyżur spowiedniczy od godz. 9.00 do 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

7.W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8.Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w setną rocznicę objawień fatimskich. Autokarowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 13. i 14. maja. Trasa pielgrzymowania obejmie ponadto Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczegółowe informacje w zakrystii.

9.Życzymy wszystkim owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.