«

»

Niedziela Miłosierdzia Bożego /23.4.2017/

1.Dzisiaj, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się przed wejściem do kościoła.

2.W dniu dzisiejszym oraz w kolejne niedziele okresu wielkanocnego, o godz. 15.30 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej będą dzielić się paschalną radością na ulicach naszej parafii. Ewangelizacja rozpocznie się o godz. 15.30 przed kościołem. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

3.Jutro przypada, przeniesiona z dzisiaj, uroczystość świętego Wojciecha, głównego patrona Polski.

4.We wtorek obchodzimy święto świętego Marka, ewangelisty.

5.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na sześciodniową pielgrzymkę na trasie: Ryga – Tallin – Wilno, od 9. do 14. czerwca. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

6.Komunikat Konferencji Episkopatu Polski: „15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł   z VAT)”.

7.Informujemy, że w przyszłą niedzielę podamy dalsze szczegóły dotyczące możliwości pomocy Syryjczykom.