«

»

III Niedziela Wielkanocna /30.4.2017/

1.Dzisiaj, o godz. 18.30, zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne.

2.W niedziele okresu wielkanocnego wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej dzielą się paschalną radością na ulicach naszej parafii. Ewangelizacja rozpoczyna się o godz. 15.30 przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

3.Od jutra do końca maja zapraszamy codziennie, o godz. 18.30, na nabożeństwo majowe.

4.Jutro wspomnienie świętego Józefa Robotnika. Msze Święte – jak w dzień powszedni. O godz. 19.00, Msza Święta za zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej. Zachęcamy do udziału w niej.

5.Kancelaria parafialna w dniach od 1. do 3. maja będzie zamknięta.

6.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek, w godz. od 18.00 do 21.00, w Niebieskiej Kaplicy.

7.W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego.

8.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w godz. 16-19. W piątek Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.

9.Wymiana tajemnic różańcowych w piątek, o godz. 18.00, w kaplicy niebieskiej.

10.Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się czas I Komunii Świętych w naszej parafii, które dzieci przyjmować będą podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 13.15. Prosimy, aby w związku z tym,
w miesiącu maju, w miarę możliwości, przychodzić na inne Msze Święte.

11.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na sześciodniową pielgrzymkę na trasie: Ryga – Tallin – Wilno, od 9. do 14. czerwca.

12.W majowych WIADOMOŚCIACH PARAFIALNYCH, m.in. dalszy ciąg starożytnej historii Kościoła, a także: relacja z rekolekcji w Gimnazjum nr 93; omówienie konferencji „Między żoną a matką”; reportaż z pielgrzymki Kobiet – także z naszej Parafii – do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; aktualności Orędzia Fatimskiego; relacja z warsztatów naszej Scholi Nikodemowej w Rozdrażewie; a dla dzieci Mały Apostoł, przygotowujący do uczestniczenia w nabożeństwach Majowych.

13.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc ofiarom konfliktu w Syrii. Zebraliśmy 18 120 zł. Jednocześnie zachęcamy do włączenia się w akcję Caritasu „Rodzina rodzinie”, mającą na celu adoptowanie, poprzez wsparcie finansowe, konkretnych rodzin w Syrii. Szczegóły na tablicach ogłoszeń oraz na kartkach na stolikach przy wyjściu z kościoła. Ponadto, od dzisiaj do przyszłej niedzieli, można złożyć ofiarę na pomoc Syryjczykom do skarbony w naszym kościele. Pieniądze te zostaną przeznaczone na adopcję rodzin Syryjskich przez naszą parafię.