«

»

V Niedziela Wielkiego Postu /2.4.2017/

1. Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

2.Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. dr Marek Kotyński. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj na każdej Mszy Świętej, a także w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 19.00. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty i nie odkładać go na ostatni moment.

3.Przeprowadzamy dzisiaj akcję zbiórki krwi w godzinach: 10.00-15.00. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę i ciasto.

4.Dzisiaj o godzinie 13:20 w salce świętego Franciszka odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5.Chór CASTITUDO działający w naszej parafii zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godzinie 16:00.

6.Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę Zespół Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece Wielkanocne w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pomocy Dzieciom, organizowanej przez Caritas Polska. Będziemy również prowadzić zbiórkę żywności dla najbiedniejszych w supermarkecie Gross przy ul. Hawajskiej od 3. kwietnia.

7.Świetlica socjoterapeutyczna Caritas, działająca w naszej parafii, zaprasza w dniu dzisiejszym na kiermasz wielkanocny. Dzieci rozprowadzają pisanki i inne własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, a dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ich letni wypoczynek.

8.Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w zakrystii oraz w Betanii u państwa Petrażyckich.

9.Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu Armnii Krajowej „Parasol” zaprasza na spotkanie informacyjne kandydatów do I klasy liceum i VII klasy szkoły podstawowej, które odbędzie się 3. kwietnia, o godz. 18.00, w szkole przy ul. Hawajskiej 14A.

10.Można jeszcze dołączyć do kursu Alpha, który umożliwia odkrycie głębszego znaczenia chrześcijaństwa i zbudowania osobistej więzi z Bogiem. Zapraszamy jutro, na 19.00, do Betanii.

11.Serdecznie zapraszamy na godzinę 20.00 we wtorek i piątek – do dolnego kościoła, oraz w czwartek – do górnego kościoła, na uroczyste Nieszpory, podczas których członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej z naszej parafii będą wyznawać wiarę.

12.Odnowa w Duchu Świętym „MIRIAM ” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek, 4 kwietnia, w godzinach 18.00 – 21.00, do Niebieskiej Kaplicy.

13.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w godz. 16-19. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Schola Nikodemowa prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 18-19. W piątek Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00.

14.Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 18.00, w Kaplicy Niebieskiej.

15.W naszej parafii powstaje wspólnota dla żon. Pierwsze spotkanie – 7. kwietnia, od 10.00 do 13.00, w Betanii.

16.W sobotę będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXII Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w uroczystościach w Świątyni Opatrzności Bożej – 8 kwietnia o godz. 11.00.

17.W następną niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień, czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W Niedzielę Palmową o godz. 11.45, czyli za piętnaście dwunasta, rozpocznie się Msza Święta z uroczystą procesją wokół kościoła. Poświęcenie palm nastąpi na wszystkich Mszach. Zachęcamy do nabywania palm, które będzie rozprowadzała Liturgiczna Służba Ołtarza Dziewcząt.

18.Bóg zapłać za ofiary złożone na wyjazd ministrantów do Częstochowy na mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Zebraliśmy 4500 zł.

19.W kwietniowych Wiadomościach Parafialnych m.in.: czwarta część „Starożytnej Historii Kościoła” (od Soboru Jerozolimskiego); relacja z zimowego wyjazdu Służby Liturgicznej Dziewcząt i Chłopców oraz „Mały Apostoł” dla dzieci. Zachęcamy do lektury.