«

»

Pielgrzymka Ryga-Tallin-Wilno

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ PARAFIALNĄ

 

RYGA – TALLIN – WILNO (09.06 – 14.06.2017r)

 

DZIEŃ 1        WARSZAWA – RYGA

godz.6.00 – zbiórka przy kościole św. Tomasza Apostoła; godz.6.15 – wyjazd z Warszawy. Przekroczenie granicy polsko litewskiej w Budzisku; przyjazd przez Litwę oraz zwiedzanie Góry Krzyży k. Szawli. Msza święta. Przyjazd do Rygi zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2        RYGA – TALLIN

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie RYGI z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym m.in.: Secesja Ryżska, Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych. Odrobina czasu wolnego. Przy dobrej pogodzie postój nad zatoką Ryską około 30 min. Wyjazd do Tallina ; przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3        TALLIN – RYGA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie TALLINA z przewodnikiem miejscowym, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego, 2 średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” , kościół luterański, ulice – tzw. Długa i Krótka nóżka, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha, Pole Śpiewu. Msza święta. Czas wolny. Powrót do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 4        RYGA – WILNO

Po śniadaniu wyjazd do Wilna i zwiedzanie: RUNDALE – to jeden z najpiękniejszych pałaców na terenie Łotwy (dawniej na terenie Kurlandii). Postawiony przez Ernesta Birona – faworyta carycy Anny w celu podkreślenia znaczenia własnej osoby. Architekt ten sam, który projektował Pałac Zimowy w Sankt Petersburgu. Przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja na mieście. Msza święta. Spacer po wileńskiej starówce. Nocleg.

 

DZIEŃ 5        WILNO

Po śniadaniu zwiedzanie WILNA: na terenie Starówki m.in. Ostra Brama, kościół Św. Teresy, cerkiew prawosławna Św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Plac Ratuszowy, gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie, kościół na Antokolu pw. śśw. Piotra i Pawła.

W międzyczasie przerwa w zwiedzaniu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6        WILNO – TROKI – WARSZAWA

Po śniadaniu wyjazd w trasę i zwiedzanie: PONARY – nazywane też litewskim Katyniem – miejsce zagłady ponad 100 tys. Polaków. TROKI – gotycki zamek na wyspie (z zewnątrz), muzeum karaimskie, kościół nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej. Czas wolny na spacer lub spróbowanie kibinów karaimskich. W Augustowie mamy obiad. Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz.21.30.

 

Możliwe są drobne zmiany w programie pielgrzymki.

 

Zapisy na pielgrzymkę prosimy dokonywać u siostry Janiny w zakrystii od niedzieli 26 marca 2017. Przy zapisie wpłacamy należność – 1365 zł oraz podajemy: adres, miejsce urodzenia, pesel, oraz nr telefonu.

Obowiązkowa opłata za obsługę przewodników miejscowych oraz wstępy do zwiedzanych obiektów w wysokości 25 euro będzie zbierana w autokarze.

Uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są do posiadania ważnego (co najmniej 6 miesięcy po przekroczeniu granicy polskiej) dowodu osobistego lub paszportu.