«

»

IV Niedziela Wielkiego Postu /26.3.2017/

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w niedziele o 18.00, Drogi Krzyżowe – w piątki: o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Zapraszamy także na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00, w kościele dolnym. Dziś o godz. 16.00 w naszym kościele koncert Psalmów Biblijnych w opracowaniu muzycznym Agnieszki Fiuk. Zapraszamy.

2.Dzisiaj oraz w dwie następne niedziele Zespół Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece Wielkanocne w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pomocy Dzieciom, organizowanej przez Caritas Polska. Będziemy również prowadzić zbiórkę żywności dla najbiedniejszych w API Markecie przy ul. Polinezyjskiej w dniach 31. marca i 1. kwietnia oraz w supermarkecie Gross przy ul. Hawajskiej od 3. kwietnia.

3.Kurs Alpha w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek, o godz. 19.00.

4.Serdecznie zapraszamy do dolnego kościoła we wtorek, na godz. 20.00 i w czwartek, również na 20.00, ale do kościoła górnego, na uroczyste Nieszpory, podczas których członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej z naszej parafii będą wyznawać wiarę.

5.Odnowa w Duchu Świętym, wraz ze Scholą Nikodemową, zapraszają do naszego kościoła na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie we wtorek o godz.19.00.

6.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.

7.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. dr Marek Kotyński. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a także w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 19.00.

8.Chór CASTITUDO działający przy naszej parafii zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele 2 kwietnia (w niedzielę), o godzinie 16:00.

9.W następną niedzielę, 2. kwietnia, przeprowadzona zostanie kolejna akcja zbiórki krwi. Ambulans podstawiony zostanie przed kościołem. Godziny pracy ambulansu: 10.00-15.00. Chętnych do oddania krwi prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę i ciasto. Szczegóły akcji na plakatach i na parafialnej stronie internetowej.

10.Również w niedzielę za tydzień świetlica socjoterapeutyczna Caritas, działająca w naszej parafii, zaprasza na kiermasz wielkanocny. Dzieci będą rozprowadzały pisanki i inne własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na letni wypoczynek.

11.Zapraszamy na sześciodniową pielgrzymkę na trasie: Ryga – Tallin – Wilno, od 9. do 14. czerwca. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń. Zapisy, wraz z opłatą, przyjmowane są w zakrystii, u siostry Janiny.