«

»

III Niedziela Wielkiego Postu /19.3.2017/

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w niedziele o 18.00, Drogi Krzyżowe – w piątki: o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Zapraszamy także na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00, w kościele dolnym.

2.Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na misje. Zebraliśmy 7077 zł.

3.Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w zakrystii oraz w Betanii u państwa Petrażyckich.

4.Jutro obchodzimy, przeniesioną z dzisiaj, uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte, jak w dzień powszedni.

5.Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła we wtorek, na godz. 20.00 i w czwartek, również na 20.00, ale tym razem do kościoła dolnego, na uroczyste nieszpory, podczas których członkowie wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii będą wyznawać wiarę.

6.Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą w najbliższy wtorek, od 18.00 do 21.00, do Niebieskiej Kaplicy, natomiast we wtorek, 28 marca, o godz.19.00 Odnowa w Duchu Świętym wraz ze Scholą Nikodemową zapraszają na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.

7.W najbliższą środę, 22. marca, rozpoczynamy kolejną edycję kursu przygotowującego narzeczonych do małżeństwa. Spotkania będą odbywały się o 20.00, w Betanii.

8.W czwartek, 23. marca, nasza świątynia parafialna będzie kościołem stacyjnym. Od godz. 6.00 do 21.00 księża będą pełnić posługę w konfesjonałach. Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze Święte – jak w dzień powszedni, oraz dodatkowo o godz. 20.00. Zapraszamy ponadto o 12.00 na modlitwę Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową, o 19.30 na Gorzkie Żale, a o 21.00 na Apel Jasnogórski.

9.W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte, jak w dzień powszedni. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci nienarodzone, szczególnie te, których życie jest w niebezpieczeństwie.

10.Również w najbliższą sobotę wyrusza z naszej parafii pielgrzymka kobiet do Kalisza. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła.

11.Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II ogłasza nabór do klas I i zaprasza na spotkanie informacyjne 25 marca br. o godz. 10.00.W roku szkolnym 2017/2018 zostaną utworzone dwie dwudziestoosobowe klasy z możliwością rozszerzania różnych przedmiotów wybranych ​przez ucznia. Egzamin wstępny do liceum (z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego) odbędzie się 13 maja 2017 r. o godz. 9.00. Szczegółowe informacje nt. rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej www.loprzymierze.edu.pl ​​Serdecznie zapraszamy.

12.W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego kościoła na koncert psalmów pasyjnych o godz. 16.00.

13.Kurs Alpha w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca, o godz. 19.00. Kurs Alpha to inspirujący cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań umożliwiający odkrycie głębszego znaczenia chrześcijaństwa i zbudowania osobistej więzi z Bogiem. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem, po którym jest krótki wykład o tematyce biblijnej i dyskusja w małych grupach. Udział w Kursie Alpha jest bezpłatny.

14.Na 2. kwietnia planowana jest kolejna akcja zbiórki krwi. Jej szczegóły podamy w późniejszym terminie.

15.Poszukiwani są wolontariusze do pracy wspierającej uczniów w matematyce na poziomie gimnazjum oraz w języku polskim, angielskim i matematyce na poziomie szkoły podstawowej. Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o pozostawienie danych kontaktowych w zakrystii.

16.Schola od św. Tomasza, posługująca na Mszy Świętej o godzinie 19, zaprasza wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn, do współpracy w przygotowaniu oprawy muzycznej Triduum Paschalnego. Próby odbywają się w środy w godzinach 20-22 w domu parafialnym Betania.

17.Zapraszamy na sześciodniową pielgrzymkę na trasie: Ryga – Tallin – Wilno, od 9. do 14. czerwca. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń. Program jest bardzo bogaty i obejmuje wiele miejsc kultu religijnego oraz miejsc historycznych związanych z historią i martyrologią Naszego Narodu. Koszt pielgrzymki wynosi 1365 zł + 25 euro płatne w autokarze. Zapisy, wraz z opłatą, przyjmowane będą w zakrystii, u siostry Janiny, od przyszłej niedzieli.

18.Dzisiaj, po Mszy Świętej, ministranci zbierają ofiary do puszek na wyjazd na mistrzostwa Polski ministrantów w piłce nożnej, które odbędą się w tym roku w Częstochowie.