«

»

II Niedziela Wielkiego Postu /12.3.2017/

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w niedziele o 18.00, Drogi Krzyżowe – w piątki: o17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Zapraszamy także na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00, w kościele dolnym.

2.Dzisiaj niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na misje.

3.Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Hospicjum Onkologicznego, które jest w naszej parafii. Zebraliśmy 12324 zł.

4.Jutro, w czwartą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, przeżywać będziemy Święto Papieskie. Pamiętajmy o modlitwie za Papieża.

5.Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?”. Poprowadzi je lekarz dr Elżbieta Border, specjalizująca się w chorobach wewnętrznych. Warsztaty odbędą się w sobotę, 18. marca ,w godz. 15.30-18.30, w Betanii. Zapisy i informacje: www.tworczakobieta.pl

6.Centrum Medyczne MAVIT, mieszczące się przy ul. Migdałowej 4, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, zaprasza na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry, w dniu 18. marca, w sobotę, w godzinach od 9.00 do 15.00. Zapisy na badania pod numerem telefonu 663600304.

7.Schola od św. Tomasza, posługująca na Mszy Świętej o godzinie 19, zaprasza wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn, do współpracy w przygotowaniu oprawy muzycznej Triduum Paschalnego. Próby odbywają się w środy w godzinach 20-22 w domu parafialnym Betania.

8.Kurs Alpha w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca, o godz. 19.00. Kurs Alpha to inspirujący cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań umożliwiający odkrycie głębszego znaczenia chrześcijaństwa i zbudowania osobistej więzi z Bogiem. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem, po którym jest krótki wykład o tematyce biblijnej i dyskusja w małych grupach. Udział w Kursie Alpha jest bezpłatny.

9.Na 2. kwietnia planowana jest kolejna akcja zbiórki krwi. Jej szczegóły podamy w późniejszym terminie.

10.Poszukiwani są wolontariusze do pracy wspierającej uczniów w matematyce na poziomie gimnazjum oraz w języku polskim, angielskim i matematyce na poziomie szkoły podstawowej. Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o pozostawienie danych kontaktowych w zakrystii.

11.Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.