«

»

VIII Niedziela Zwykła /26.2.2017/

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziliśmy ponad 2600 rodzin. Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek, 27. lutego, będzie dodatkowa kolęda dla osób, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dotyczy to tych, którzy mieszkają w tej części naszej parafii, którą wizytowaliśmy w tym roku. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 2. W tym tygodniu obchodzimy „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”.
 3. Zapraszamy na Nieszpory – dziś o godz. 18.30.
 4.  Przypominamy gimnazjalistom klas trzecich o spotkaniu przygotowującym do sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 20.00, w kościele dolnym.
 5. Przygotowanie osób dorosłych do sakramentu Bierzmowania rozpocznie się 27. lutego. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, o godz. 20.00, w Betanii.
 6. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w Środę Popielcową, jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o 9.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kancelaria parafialna będzie zamknięta.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w godz. 16-19. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” i Schola Nikodemowa prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 18-19. W piątek Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy także na drogę krzyżową:         o 17.30 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
 8. W najbliższy piątek przypada 10. rocznica nominacji księdza kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza.
 9. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 18.00, w Kaplicy Niebieskiej.
 10. W sobotę święto świętego Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Księdzu Kardynale, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.
 11. Również w sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 12. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach – w niedziele Wielkiego Postu, o godz. 18.00.
 13. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu – po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na potrzeby Hospicjum Onkologicznego, które jest w naszej parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.
 14. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy i żony na konferencję „Między matką a żoną”, na której poruszane będą zagadnienia związane z łączeniem tych ról. Konferencja odbędzie się 11. marca o godz. 10.00 w Betanii. Zapisy i harmonogram: www.tworczakobieta.pl
 15. Zapraszamy na zajęcia muzyczne dla dzieci w Betanii, w każdy czwartek, o godz. 10.00. Szczegóły na stronie: www.spotkaniamam.pl.
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę kobiet do Kalisza, która odbędzie się 25. marca. Koszt: 60 zł. Zapisy w zakrystii u siostry Janiny.
 17. W dostępnym już, marcowym, wydaniu WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, znajdziemy m.in.: relacje ze Światowego Dnia Chorego w naszej Parafii i w Ursynowskim Centrum Onkologicznym; reportaż  z pielgrzymki na Ukrainę (na dawne Polskie Kresy); szczegółowe informacje, jak przekazać 1% podatku         na Parafialną Caritas; a wewnątrz – MAŁY APOSTOŁ dla dzieci.