«

»

IV Niedziela Zwykła /29.1.2017/

1.Dzisiaj, o godz. 18.00, odbędzie się w naszym kościele kolędowy przegląd Chórów Ursynowskich pt. „Hej kolęda, kolęda…”. Zapraszamy.

2.W czwartek, 2. lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Msze Święte, jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o godz. 9.00 i 17.00. Przed każdą Mszą Świętą będzie błogosławienie świec.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w godz. 16-19. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Schola Nikodemowa prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 18-19. W piątek Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.

4.Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w piątek, o godz. 18.00, w Kaplicy Niebieskiej.

5.Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 30.01 – ul. Grzegorzewskiej 5 i 6

Wtorek, 31.01 – ul. Grzegorzewskiej 8

Środa, 1.02 – ul. Grzegorzewskiej 11 i 13 oraz ul. Kulczyńskiego 1

Czwartek, 2.02 – ul. Rosoła 61A,B,C oraz ul. Kulczyńskiego 3 i 4

Piątek, 3.02 – nie będzie kolędy z racji I Piątku Miesiąca

Sobota, 4.02 – ul. Kulczyńskiego 5 i 6

Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w soboty o 14.00. Mieszkańców wyczytanych bloków prosimy o zabranie plakatów informacyjnych z zakrystii i wywieszenie ich na klatkach schodowych.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym – lutowym – wydaniu WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, m.in.: kontynuacja eseju „Zarys Historii Kościoła” oraz relacje: z jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich ks. prałata Tomasza Króla, a także z jasełek i koncertów kolęd, oraz sprawozdanie z działalności Parafii w 2016 r., a dla dzieci jak zwykle – MAŁY APOSTOŁ.

7.Zachęcamy do przekazania 1% podatku na nasz parafialny Caritas. W zeszłym roku otrzymaliśmy 7500zł. Pieniądze te służą biednym i potrzebującym z naszej parafii. Szczegóły na plakatach. Numer KRS: 0000198645, z dopiskiem „Caritas Parafii Świętego Tomasza Ap., Warszawa, ul. Dereniowa 12”.

8.Przygotowanie osób dorosłych do sakramentu Bierzmowania rozpocznie się 27. lutego. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, o godz. 20.00, w Betanii.

9.Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.