«

»

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI /1.1.2017/

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku. Dziękujemy Bogu za wszelkie dobro otrzymane od Niego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i prosimy o dalszą opiekę nad nami w 2017. roku. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30.

2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w Betanii u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.

3. Dzisiaj o godzinie 13:20 w salce świętego Franciszka, Domu Parafialnego Betania, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

4. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w poniedziałek, o godz. 18.00, w Kaplicy Niebieskiej. Również jutro, o godz. 19.00, Msza Święta za zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej. Zachęcamy do udziału w niej.

  1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek, 3 stycznia, w godz. 18.00 – 21.00, w Niebieskiej Kaplicy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w godz. 16-19. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Schola Nikodemowa prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 18-19. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy kredę i kadzidło, które będą rozprowadzane przez ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na fundusz ministrancki. Tego dnia gościć będziemy w naszej parafii (na Mszach od godz. 7.30 do 13.15) formatorów i alumnów Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Zapraszamy na koncert kolęd w ich wykonaniu                 oraz na wspólne z nimi kolędowanie po Mszy Świętej o 10.30.
  4. Informujemy, że osoby ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z naszej parafii odwiedzą mieszkania naszych parafian przy ul. KEN 51, 53, 55 i 57, w dniach: 4. i 18. stycznia, w godz. 17-20. Pragną oni w ten sposób dzielić się swoim osobistym świadectwem spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Każda z tych osób posiada specjalne błogosławieństwo księdza Proboszcza na piśmie.
  5. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 2.01 – ul. Magellana 12

Wtorek, 3.01 – ul. Magellana 14 i ul. Strzeleckiego 1

Środa, 4.01 – ul. Strzeleckiego 2, 3, 4 i 6

Czwartek, 5.01 – ul. Strzeleckiego 5 i 8

 

Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30. Mieszkańców wyczytanych bloków prosimy o zabranie plakatów informacyjnych i wywieszenie ich na klatkach schodowych.

  1. Wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia noworoczne: Niech Bogurodzica otacza opieką naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych, a Nowonarodzony Chrystus niech każdego dnia będzie dla nas źródłem miłości, pociechy i szczęścia.