«

»

II NIEDZIELA ADWENTU /4.12.2016/

 1. Trwa Adwent. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Po Roratach poczęstunek dla dzieci (od poniedziałku do piątku). W Adwencie zapraszamy także na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła – o godz. 6.00, w kościele dolnym.
 2. Obchodzimy dziś XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.
 5. Także dzisiaj o godzinie 13:20 w Salce Św. Franciszka, Domu Parafialnego „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie trwania spotkania, będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Chcących złożyć ofiarę na te dzieła zapraszamy także do zakrystii.
 6. Od dzisiejszej niedzieli Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne i sianko. Można również nabywać opłatki, z których dochód przeznaczony jest na ogrzewanie naszego kościoła.
 7. Jutro, o godz. 19.00, Msza Święta za zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej. Zachęcamy do udziału w niej.
 8. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na wtorek, na godz. 19.00, na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. W tym dniu nie będzie indywidualnej modlitwy wstawienniczej.
 9. We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, a w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte, jak w dzień powszedni. Zachęcamy do modlitwy 8. grudnia w godzinie łaski od 12.00 do 13.00.
 10. Zapraszamy wszystkie dzieci na bal mikołajkowy, w czwartek o godz. 10.00 w Betani. Więcej informacji na stronie: www.spotkaniamam.pl.
 11. W sobotę zapraszamy na nieszpory o św. Tomaszu Apostole na godz. 18.15 oraz na Mszę Św. w intencji czcicieli św. Tomasza o godz. 19.00.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ksiądz Mirosław Cybulski. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 9.00 i 19.00.
 13. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 5.12 – ul. Alternatywy 7

Wtorek, 6.12 – nie będzie wizyty duszpasterskiej

Środa, 7.12 – ul. Alternatywy 6/1-156

Czwartek, 8.12 – ul. Alternatywy 6/157-275 i ul. Płaskowickiej 44/1-72

Piątek, 9.12 – ul. Płaskowickiej 44/73-282

Sobota, 10.12 – ul. Teligi 2

Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 14.00. Mieszkańców wyczytanych bloków prosimy o zabranie plakatów informacyjnych i wywieszenie ich na klatkach schodowych.

 1. Serdecznie zapraszamy na spotkania Wspólnoty Rodzin w naszej parafii. Odbywają są one w każdą I i III niedzielę miesiąca w godz. 11.30-12.30 w sali św. Franciszka w Betanii. Na spotkaniach małżonkowie mają możliwość wspólnego wzrastania w wierze poprzez modlitwę uwielbienia i katechezy. W tym czasie dzieci uczestniczą w warsztatach tematycznych. W grudniu zapraszamy 4.12 i 18.12. Szczegółowe informacje pod adresem mailowym wr_tomasz@ yahoogroups.com.
 2. Przy naszej parafii, od czerwca 2014. roku, działa chrześcijańska poradnia psychologiczna „Betania”, gdzie profesjonalni psychoterapeuci prowadzą konsultacje, porady i psychoterapię. Zapraszamy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji emocjonalnej, w kryzysie, w trudnościach małżeńskich i rodzinnych, po uprzednim umówieniu się przez telefon. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 3. Dostępne są już grudniowe, świąteczne, WIADOMOŚCI PARAFIALNE. Zachęcamy do lektury tego miesięcznika, jak również innej prasy katolickiej.