«

»

BOŻE NARODZENIE /25.12.2016/

  1. Przeżywamy dziś pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.
  2. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Miriam, która przygotowała tegoroczną szopkę. Ponadto wyrażamy naszą wdzięczność za niezwykłą ofiarność wspólnoty parafialnej: oprócz zwyczajnej pomocy udzielonej potrzebującym rodzinom, wydaliśmy ponad 100 paczek świątecznych dla dzieci oraz zorganizowaliśmy Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych. Dziękujemy również zarządcom supermarketów Api i Gross za umożliwienie Caritasowi przeprowadzenia zbiórki żywności dla swoich podopiecznych.
  3. Jutro święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. We wtorek obchodzimy święto świętego Jana Apostoła, w środę święto Świętych Młodzianków, a w piątek święto Świętej Rodziny. Tego dnia na Mszy św. o godz. 19.00 pary małżeńskie będą odnawiać swoją przysięgę małżeńską.  Modlić się będziemy wówczas o potrzebne łaski dla naszych rodzin, które są fundamentem całej wspólnoty ludzkiej.
  5. Na zakończenie roku kalendarzowego, w sobotę 31.12, zapraszamy o godz. 18.30 na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, w trakcie którego odśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy (będzie można uzyskać wtedy odpust zupełny). Tradycyjnie przed Mszą św. o godz. 19.00 zostanie złożone sprawozdanie z pracy duszpasterskiej i administracyjno-ekonomicznej naszej wspólnoty parafialnej. Tego dnia o godz. 24.00 zostanie odprawiona Msza św. za parafian.
  6. Wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia świąteczne: Niech Betlejemskie Dziecię zagości na stałe w Waszych domach, przynosząc pokój, miłość i radość. Niech ustaną wszystkie waśnie i spory, a pośrodku nas niech będzie Chrystus.