«

»

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA /13.11.2016/

  1. Obchodzimy dzisiaj VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pokój dla Iraku”. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Modlitwę Różańcową o godz. 18.30.
  3. Codziennie, do piątku włącznie, o godz. 19.00, przed Mszą Świętą wieczorną, odmawiamy Nowennę przygotowującą do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który będzie miał miejsce w następna sobotę w Krakowie-Łagiewnikach, a później, w przyszłą niedzielę w każdej polskiej parafii. Zapraszamy w niedzielę za tydzień na Mszę Świętą o godz. 12.00 podczas której dokonamy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej parafii.
  4. Ostatnia okazja, żeby dołączyć do blisko 20 uczestników jesiennej edycji Kursu Alpha w naszej parafii już jutro, w poniedziałek,  o godz. 19.00. Więcej informacji i zapisy na stronie naszej parafialnej wspólnoty „Chefsiba” www.chefsiba.pl. Zapraszamy!
  5. We wtorek Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą w godz. 18.00 – 21.00 w Niebieskiej Kaplicy.
  6. Również we wtorek, o godz. 15.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, odbędzie się konferencja poświęcona Polakom mieszkającym na wsi, którzy w czasie II Wojny Światowej pomagali ludności żydowskiej przetrwać zagładę. Warto wysłuchać ciekawych wykładów z tej problematyki.
  7. W następna niedzielę Liturgiczna Służba Dziewcząt z naszej parafii będzie rozprowadzać kalendarze na przyszły rok. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz tej grupy.
  8. Zapraszamy młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych w Rydze na Łotwie, które odbędzie się w dniach od 28. grudnia 2016 do 1. stycznia 2017. Wszelkie informacje na temat uczestnictwa i możliwości zostania wolontariuszem zamieszczone są na stronie internetowej wspólnoty Taize (www.taize.fr/pl).
  9. W naszej parafii trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Odbywają się one w kościele dolnym w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
  10. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.