«

»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA /6.11.2016/

 1. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.
 3. Także dzisiaj, o godzinie 13:20, wSalce Św. Franciszka,Domu Parafialnego „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie trwania spotkania, będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Chcących wesprzeć te dzieła przyjmie też w zakrystii siostra Janina.
 4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i przypominamy, że do wtorku włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny, ofiarowany za zmarłych, pod zwykłymi warunkami.
 5. W czwartek zapraszamy na godz. 18.15 na Nabożeństwo ku czci św. Tomasza Apostoła, oraz na Mszę Świętą w intencji czcicieli św. Tomasza o godz. 19.00.
 6. W piątek, 11. listopada, przeżywamy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polecamy Bożemu Miłosierdziu tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę i prosimy  o pomyślność dla Narodu Polskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Informujemy, że Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Narodowe Święto Niepodległości. W piątek kancelaria parafialna będzie zamknięta.
 7. Również w najbliższy piątek zostanie oddana do użytku wiernych Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności, o godz. 12.00, i do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pokój dla Iraku”. Tego dnia zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan.
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych w Rydze na Łotwie, które odbędzie się w dniach od 28. grudnia 2016 do 1. stycznia 2017. Wszelkie informacje na temat uczestnictwa i możliwości zostania wolontariuszem zamieszczone są na stronie internetowej wspólnoty Taize (www.taize.fr/pl).
 10. Ukazało się listopadowe wydanie WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, w którym znajdziemy m.in.: c.d. reportażu z Parafialnej Pielgrzymki do Wielkopolski z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski; omówienie spotkania zespołów CARITAS Archidiecezji Warszawskiej; upamiętnienie 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego; relację z Międzynarodowego Forum poświęconemu odpowiedzialności ojca w rodzinie. A dla dzieci – Mały Apostoł.
 11. W naszej parafii trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Odbywają się one w kościele dolnym w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
 12. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.