«

»

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA /30.10.2016/

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte według porządku niedzielnego. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte jak w dzień powszedni. 1. i 2. Listopada kancelaria parafialna będzie zamknięta. W dniach od 1. do 8. listopada, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny, ofiarowany za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwę w intencjach Papieża oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego).
 2. Dzisiaj, a także 1. i 2. listopada, zbieramy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Ofiary przyjmujemy w zakrystii, w kancelarii oraz w kruchcie kościoła, gdzie dyżurują księża. Nabożeństwa za zmarłych zostaną odprawione: 1. listopada zaraz po Mszy św. o 17.00 (czyli około godz. 17.30) oraz 2. listopada o godz. 17.00. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza św. w intencjach wypominkowych.
 3. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
 4. W naszej parafii trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej, pomagające w odkrywaniu bogactwa chrztu i prowadzące do radości ze spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym. Katechezy odbywają się w kościele dolnym w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
 5. Drugie spotkanie Kursu Alpha w naszej parafii odbędzie się jutro o godz. 19.00 w Domu Parafialnym „Betania”. Zapraszamy!
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi we czwartek od godz. 16.00. Tego dnia grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” i Schola Nikodemowa zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.18.00. W piątek Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę Msza Święta o Najświętszym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Kaplicy Niebieskiej.
 8. Zapraszamy do naszej wspólnoty parafialnej ks. Bpa Rafała Markowskiego, który poświęci tablicę ufundowaną przez nasze parafianki. Tablica ta upamiętnia obchody jubileuszu 1050–lecia chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę na godzinę 19.00.
 9. Również w tę sobotę w godz. 11.00 – 15.00  w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się Ursynowski Festiwal Wolontariatu. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z działalnością  ursynowskich organizacji pozarządowych oraz dowiedzieć się więcej o możliwości podjęcia pracy wolontariusza. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy myślą o tym, aby trochę swojego czasu przeznaczyć na pomoc innym
 10. Jest już nowy, listopadowy, numer WIADOMOŚCI PARAFIALYCH. Zachęcamy do lektury.
 11. W minionym tygodniu ponieśliśmy straty, ponieważ nieznany nam sprawca wyrwał dwie rynny miedziane. Informujemy o tym, aby uwrażliwić na to przykre zjawisko.
 12. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.