XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA /2.10.2016/

1. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
  2. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00. W najbliższy poniedziałek nabożeństwo różańcowe dla dzieci, z poświęceniem różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej, rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.15.
  3. W dniu dzisiejszym o godzinie 13:20 w Salce Św. Franciszka, Domu Parafialnego „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie trwania spotkania, będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Zainteresowanych wsparciem materialnym zapraszamy także do zakrystii.
  4. Dzisiaj przeprowadzana jest akcja zbiórki krwi. Chętnych do oddania krwi prosimy o zgłaszanie się do ambulansu, podstawionego przed kościołem. Godziny pracy ambulansu: 10.00-14.30. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę i ciasto.
  5. Również dzisiaj rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do sakramentu Bierzmowania. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców oraz gimnazjalistów z trzecich klas o godz. 18.00 w kościele dolnym. Spotkanie z rodzicami i licealistami, którzy ukończyli pierwszy rok przygotowań do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 9 października, o godz. 20.00 w kościele dolnym.
  6. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się jutro o godz. 18.00 w Kaplicy Niebieskiej.
  7. Odnowa w Duchu  Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą w najbliższy wtorek, w godz.18.00 – 21.00, w Niebieskiej Kaplicy.
  8. Zaczynamy katechezy dla dorosłych. W środę katecheza biblijna, a we czwartek z historii Kościoła. Spotkania odbywają się o godz. 18.00 w sali św. Franciszka w Betanii. Zapraszamy.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Odnowa w Duchu Świętym i Schola Nikodemowa zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 18-19. Zachęcamy do spowiedzi tego dnia od godz. 16.00. W piątek Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00.
  10. Wspólnota św. Tomasza z Akwinu rozpoczyna spotkania formacyjne – w każdy piątek o godz. 18.00 w bibliotece parafialnej. Chętnych zapraszamy do naszej grupy.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski, przeżywany pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.
  12. Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji o budowaniu relacji między matkami i córkami – 8. października, o godz. 10, przy ul. Mazowieckiej 9. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej: www.wsercumatki.pl
  13. Zapraszamy na Mszę Świętą, wieczór uwielbienia i spotkanie w grupach dla żon – 13. października, w godz. 18.30 – 21.00, w naszym kościele. Szczegóły w gablotach.
  14. Tradycyjna pielgrzymka kobiet na Jasną Górę odbędzie się 15. października. Koszt: 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Ukazał się październikowy numer WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, a w nim, m.in. relacje: ze Światowych Dni Młodzieży i z pielgrzymki parafialnej „Na Piastowskim Szlaku” z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, oraz innych parafialnych pielgrzymek. Zachęcamy do nabywania tego miesięcznika.