«

»

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA /16.10.2016/

 1. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 2. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom i ponad 50 uczestnikom akcji zbiórki krwi, przeprowadzonej w naszej parafii. Dzięki ich ofiarności zebraliśmy ponad 15 litrów krwi.
 3. W minioną niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy 6384 zł na pomoc stypendystom fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za te ofiary.
 4. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
 5. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania będą odbywać się w kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Serdecznie Zapraszamy!
 6. We wtorek obchodzimy święto świętego Łukasza Ewangelisty. Tego dnia Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą          w godz. 18.00 – 21.00 w Niebieskiej Kaplicy.
 7. W środę przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to dzień 32. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium błogosławionego Jerzego na Żoliborzu, 19. października o godz. 18.00.
 8. W sobotę w liturgii wspominamy świętego Jana Pawła II. Tego dnia, na Mszy Świętej o godz. 19.00, uczcimy relikwie świętego Papieża Polaka, które otrzymaliśmy dla naszej parafii.
 9. W niedzielę 23. października rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny, przeżywany pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, głoszących Ewangelię na całym świecie.
 10. W przyszłą niedzielę (23.10), a także 30.10 oraz 1. i 2. listopada, zbieramy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Ofiary przyjmujemy w zakrystii, w kancelarii oraz w kruchcie kościoła, gdzie dyżurować będą księża.
 11. Kurs Alpha w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 24. października o godz. 19.00. Jest to inspirujący cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań umożliwiających odkrycie głębszego znaczenia chrześcijaństwa i zbudowania osobistej więzi z Bogiem. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem, po którym jest krótki wykład o tematyce biblijnej i dyskusja w małych grupach. Udział w Kursie Alpha jest bezpłatny. Więcej informacji i zapisy na stronie naszej parafialnej wspólnoty „Chefsiba”: www.chefsiba.pl.
 12. Schola od Św. Tomasza ogłasza jesienny nabór. Wszystkich pragnących śpiewać i doskonalić swój warsztat wokalny, modlić się i miło spędzać czas zapraszamy w każdą środę o 20.00 do sali św. Anny (dawniej oratorium) na próby. Możliwy także kontakt po niedzielnej Mszy Świętej o 19.00 oraz na facebook’u: www.facebook.com/scholaodswtomasza
 13. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych.