«

»

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA /25.09.2016/

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.30.
 2. Odnowa w Duchu Świętym „MIRIAM” i Schola Nikodemowa zapraszają na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie we wtorek o godz.19.00.
 3. W czwartek obchodzimy Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 4. Zapraszamy na zajęcia muzyczne dzieci razem z mamami lub opiekunami – w czwartki o godz. 10.00 w Betanii. Więcej informacji na stronie internetowej: www.spotkaniamam.pl.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta o Najświętszym Sercu Maryi o godz. 8.00. Tego dnia w ramach Jubileuszu Caritas związanego z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się ogólnopolskie spotkanie dla wolontariuszy i pracowników parafialnych zespołów Caritas.
 6. Także w sobotę przypada 60. rocznica uwolnienia Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego z miejsca internowania. Z tej okazji w parafii Ofiarowania Pańskiego, 1. października, o godz. 16.00, odbędzie się konferencja i panel dyskusyjny pt. Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, Opatrznościowy Ojciec Narodu Polskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziały w tym wydarzeniu. Wstęp wolny. Szczegóły konferencji na tablicy ogłoszeń.
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach „Kuźnia przyszłości”, przygotowujących do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Początek – 1. października o godz. 9.10 w Betanii. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 8. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
 9. Rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie rodziców oraz gimnazjalistów z trzecich klas, w niedzielę 2 października o godz. 18.00 w kościele dolnym.
 10. W następną niedzielę, 2. Października, przeprowadzona zostanie kolejna, ósma już, akcja zbiórki krwi. W dotychczasowych akcjach nasza parafia zebrała ponad 100 litrów krwi. Ambulans podstawiony zostanie, jak poprzednio, przed kościołem. Godziny pracy ambulansu: 10.00-14.30. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę i ciasto. Szczegóły akcji na plakatach i na parafialnej stronie internetowej.
 11. Również w przyszłą niedzielę będzie obchodzony w Polsce Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. W związku z tym, w kościele św. Wojciecha, ul. Wolska 76, o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców powstańczej Warszawy. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i do modlitwy.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji o budowaniu relacji między matkami i córkami – 8. października, o godz. 10, przy ul. Mazowieckiej 9. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej: www.wsercumatki.pl
 13. Tradycyjna pielgrzymka kobiet na Jasną Górę odbędzie się 15. października. Koszt: 60 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Warszawska Drużyna Harcerek „Inkaski” zaprasza dziewczęta z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. Zbiórki odbywają się w piątki w godzinach 17.00-18.30 w Szkole Podstawowej 340 przy ul. Lokajskiego. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 15. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Gość Niedzielny”, do którego dołączona jest płyta z filmem „Bóg nie umarł”, pokazującym chrześcijanom, jak rozmawiać z niewierzącymi.
 16. Życzymy wszystkim Bożego Błogosławieństwa.