«

»

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA /4.09.2016/

1. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.

3.Również dzisiaj o godzinie 13:20 w Salce Św. Franciszka w Domu Parafialnym „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie trwania spotkania będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ofiary można składać także w zakrystii.

4. Rozpoczynamy nabór do parafialnego chóru Castitudo. Chętnych do śpiewania zapraszamy na spotkanie 5 września (w poniedziałek) na godz. 20.00 do Sali Różańcowej Domu Parafialnego BETANIA.

5.Odnowa w Duchu  Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 6. września w godz.18.00 – 21.00 do Niebieskiej Kaplicy.

6. We czwartek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP.

7. Zaczynamy nowy rok formacji służby liturgicznej w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy dziewczęta oraz chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Rodziców prosimy o kontakt z opiekunami grup: siostrą Marzeną i ks. Janem. Msza św. dla bielanek i ministrantów oraz rodziców odbędzie się w sobotę 10 września o godz. 10.00 w kościele dolnym, po niej spotkanie informacyjne.

8. W sobotę, 10.09 o godz. 18.15 zapraszamy na nieszpory o św. Tomaszu Apostole, a o 19.00 na Mszę św. w intencji czcicieli św. Tomasza.

9.Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się 12 września o godz. 18.00 w Kaplicy Niebieskiej.

10. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 17 września. Koszt to 60 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Od listopada br. rozpocznie się w naszej Archidiecezji kurs przygotowujący do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Zakończy się on w czerwcu przyszłego roku uroczystą promocją, której udzieli ks. kard. Kazimierz Nycz. Nasza parafia zgłosi wybranych kandydatów do udziału w tym kursie.

12. Zachęcamy dzieci i młodzież, by rozpocząć nowy rok szkolny w łączności z Panem Bogiem, pamiętając o uczestnictwie w niedzielnych Mszach Świętych i korzystaniu z sakramentu pokuty. Na nowy tydzień życzymy wszystkim naszym parafianom Bożego błogosławieństwa.