«

»

XII NIEDZIELA ZWYKŁA /19.06.2016/

 1. W dniu dzisiejszym Srebrny Jubileusz Święceń Kapłańskich obchodzą: ks. Tadeusz Bożełko i ks. Tomasz Małkiński. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w ich intencji o godz. 12.00.
 2. Dziś przeżywamy odpust parafialny. W godz. 10.00 – 15.00 można odwiedzać różne stoiska odpustowe z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, codziennie o godz. 18.30.
 4. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać u p. Petrażyckich w „Betanii” lub w zakrystii.
 5. Przypominamy o spotkaniu dla osób przyjmujących w swoich domach pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20.06 o godz. 20.00 w Betanii. Osoby, które chciałyby włączyć się na te dni w wolontariat prosimy o kontakt z ks. Witoldem.
 6. Odnowa w Duchu Świętym „MIRIAM” i „Schola Nikodemowa” zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 21.06 o godz.19.00.
 7. W środę, 22.06 o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na spływ kajakowy w dniach 27.06-03.07. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 8. W piątek, 24.06 Mszą św. rozpocznie się spotkanie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Po Mszy organizatorzy zapraszają do Betanii na konferencję pt.: Tworzenie dobra. Twoja praca ma głęboki sens. Spotkanie poprowadzi ks. Grzegorz Piątek, Sercanin.
 9. Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza, w ramach cyklu „MUZYCZNE LATO NA URSYNOWIE”, na koncert w wykonaniu ORKIESTRY WOJSKOWEJ W ELBLĄGU. Koncert odbędzie się w piątek, 24.06 o godz. 19.00 przed Ratuszem Dzielnicy Ursynów przy al. Ken 61.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Mszę prymicyjną odprawią księża neoprezbiterzy Paweł Powałka i Mateusz Obożyński, którzy w naszej parafii odbywali praktykę duszpasterską.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja, zaprasza na coroczne spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze, w dniu 10.07.2016r. Szczegółowe informacje i zapisy u s. Janiny w Zakrystii.
 12. Zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę na Ukrainę w dniach 22-25.09.2016. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Cena pielgrzymki to 650 zł/os. plus 45 zł na bilety wstępu. Zapisy i opłata dokonywane będą pod koniec lipca.

Informujemy, że planowana pielgrzymka na jesień br. Obejmująca Wilno, Rygę, Tallin zostaje przeniesiona na wiosnę 2017r.

 1. W czasie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie: w poniedziałki od godz. 16.00 do 18.00 oraz w środy i piątki od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 18.00 (oprócz pierwszego piątku miesiąca – tylko od godz. 10.00 do 12.00). W pozostałe dni kancelaria będzie nieczynna. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 17.00 w pierwszy piątek miesiąca oraz w niedzielę o godz. 17.00.
 2. Ks. Kard. Kazimierz Nycz skierował ks. Witolda Kocona do posługi duszpasterskiej w Republice Czeskiej, w Czeskich Budziejowicach, a na jego miejsce skierował ks. Michała Jaworskiego, dotychczasowego wikariusza par. NMP Matki Kościoła w Warszawie. Ks. Witoldowi pragniemy podziękować za jego posługę w naszej wspólnocie w następna niedzielę, 26.06 na sumie o godz. 12.00.

Informujemy także, że wieloletnią posługę w naszej parafii kończy s. Barbara Krzysztofik a na jej miejsce przychodzi s. Maria Kloch. Również Siostrze Barbarze dziękujemy za ofiarną posługę dla naszej wspólnoty parafialnej.

Pani Anna Rybak, od wielu lat zaangażowana w zespole osób przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, została skierowana do pracy misyjnej na Syberię – do Nowosybirska.