UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ /22.05.2016/

1. W czwartek, 26.05, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała.

Uroczysta procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.00 i przejdzie do ołtarzy, które przygotowują następujące wspólnoty parafialne: pierwszy – Żywy Różaniec i Caritas, drugi – Odnowa w Duchu Świętym, trzeci – Ruch Światło-Życie i Domowy Kościół, czwarty – Droga Neokatechumenalna. Msze św. tego dnia będą wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15 i 17.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w procesji dzieci, które w tym i w poprzednim roku przystąpiły do Komunii Świętej. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki zapraszamy na próbę w najbliższy wtorek o godz. 18.00.

2. Przez całą oktawę Bożego Ciała, zapraszamy na Nieszpory i procesję połączone z nabożeństwem majowym, a 01 i 02 czerwca z nabożeństwem czerwcowym. Nabożeństwo odprawiane będzie o godz. 18.00.
  3. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w pielgrzymce do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 23.05 o godz. 20.00 w Betanii.
  4. W poniedziałek, 30.05 o godz. 20.00 w Betanii odbędzie się spotkanie wolontariuszy oraz osób przyjmujących pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży.
  5. W dniach 08-12.06, zapraszamy na „Rekolekcje na szlaku”. W programie: wędrówka z plecakiem, poznawanie Słowa Bożego, Msze św. oraz aktywny wypoczynek. Zapisy na stronie: www.wspolnotanikodem.org. Szczegóły na plakatach, ilość miejsc ograniczona.
  6. Akademia Gospel – chór dziecięcy z Ursynowa, zaprasza wszystkie rodziny na koncert, 12.06 o godz. 11.30 w dolnym kościele.
  7. Zapraszamy 18.06 na pielgrzymkę do Kałkowa, na Św. Krzyż i Skarżyska Kamiennej. Zapisy w zakrystii u s. Janiny. Koszt 60 zł.
  8. Przypominamy, że pielgrzymka do Wielkopolski wyrusza w piątek, 27.05 o godz. 6.00 spod naszego kościoła. Prosimy o wcześniejsze przybycie o godz. 5.45, aby sprawnie zająć miejsca w autokarze.
  9. W sobotę, 28.05, w 35.rocznicę śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, diakoni Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu.
  10. Tego samego dnia w naszym kościele, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Prymasa Wyszyńskiego.
  11. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” od dzisiaj do końca czerwca zbiera podpisy od tych, którym zależy na ochronie życia ludzkiego i prawach rodziny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wiosnazycia.pl.
  12. W piątek, 27.05 kancelaria parafialna będzie nieczynna.