IX NIEDZIELA ZWYKŁA /29.05.2016/

1. Przez całą oktawę Bożego Ciała, zapraszamy na Nieszpory i procesję połączone z nabożeństwem majowym, a 01 i 02 czerwca z nabożeństwem czerwcowym. Nabożeństwo odprawiane jest o godz. 18.00. W czwartek, ostatniego dnia oktawy będzie poświęcenie wianków. W kolejne dni czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 18.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, a w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  3. W piątek, 03.06 przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W poniedziałek, 30.05 o godz. 20.00 w Betanii odbędzie się spotkanie wolontariuszy oraz osób przyjmujących pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży.
  5. W sobotę, 04.06 przypada rocznica konsekracji naszego kościoła. W tym dniu przypada również rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. Módlmy się w jego intencji.
  6. Zapraszamy 18.06 na pielgrzymkę do Kałkowa, na Św. Krzyż i Skarżyska Kamiennej. Zapisy w zakrystii u s. Janiny. Koszt 60 zł.
  7. W dniach 08-12.06, zapraszamy na „Rekolekcje na szlaku”. W programie: wędrówka z plecakiem, poznawanie Słowa Bożego, Msze św. oraz aktywny wypoczynek. Zapisy na stronie: www.wspolnotanikodem.org. Szczegóły na plakatach, ilość miejsc ograniczona.
  8. Akademia Gospel – chór dziecięcy z Ursynowa, zaprasza wszystkie rodziny na koncert, 12.06 o godz. 11.30 w dolnym kościele.
  9. W niedzielę, 05.06 przypada IX Święto Dziękczynienia pod hasłem Chrzest Darem Miłosierdzia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu
    za 1050. rocznicę Chrztu Polski, owoce Jubileuszu Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Kolbego-wielkiego świadka miłosierdzia. Szczegółowy plan uroczystości znajduje się w gablotach. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.
  10. Ukazało się czerwcowe wydanie WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, a w nich m.in.: wywiad z ks. Tadeuszem Bożełko i ks. Tomaszem Małkińskim z okazji ich Srebrnego Jubileuszu Święceń Kapłańskich; relacja z Rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym, a także materiał z formacyjnego wyjazdu ministrantów i lektorów do Kań Helenowskich.