«

»

V Niedziela Wielkanocna/24.04.2016/

  1. Zapraszamy w dniu dzisiejszym, o godz. 18.30 na Nabożeństwo Maryjne.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Również w piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
  3. W piątek, 29.04 Mszą św. rozpocznie się spotkanie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Po Mszy organizatorzy zapraszają do Betanii.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 18.05 na pielgrzymkę do Torunia w 96-tą rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Koszt przejazdu 50zł. Pozostałe informacje w Zakrystii u Siostry Janiny.
  5. W niedziele, 17.04 przeprowadziliśmy kolejną akcję krwiodawstwa przy naszej parafii. Z przyjemnością zawiadamiamy, że zebrano ponad 15 litrów krwi. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za ten bezcenny dar życia. Dziękujemy również parafianom, którzy pomagali pełniąc dyżur przy ambulansie i zorganizowali poczęstunek dla osób oddających krew. Już dziś zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi na jesieni.
  6. Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy św. odprawionej na placu św. Piotra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ogłosił zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie, która ma się odbyć we wszystkich kościołach katolickich Europy w niedzielę, 24.04.Przychylając się do tej prośby, dziś po każdej Mszy św. zbieramy do puszek na ten cel.