«

»

II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego /03.04.2016/

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się przed wejściem do kościoła. Zapraszamy również na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18.30.
 2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać u p. Petrażyckich w „Betanii” lub w zakrystii.
 3. Dziś o godzinie 13:20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „Betania”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W programie – informacje ogólne i projekcja filmu „Faustyna”. W trakcie trwania spotkania, będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Zainteresowanych wsparciem materialnym, przyjmuje też s. Janina w zakrystii.
 4. W dniu dzisiejszym oraz w kolejne niedziele okresu wielkanocnego, o godz. 15.30 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej będą dzielić się paschalną radością na ulicach naszej parafii. Ewangelizacja rozpocznie się o godz. 15.30 przed kościołem. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 5. W poniedziałek, 04.04 obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 5.04 w godz. od 18.00 do 21.00 w Niebieskiej Kaplicy.
 7. Comiesięczne spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, przypadające na drugą niedzielę miesiąca, odbędzie się wyjątkowo 17.04. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Szczegółowych informacji udziela ks. Witold.
 8. W dniu 17.04 przeprowadzona zostanie akcja zbiórki krwi. Ambulans będzie stał przed kościołem od godz. 10.00 do godz. 14.30. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii oraz na plakatach, które zostaną umieszczone w gablotach na tydzień przed planowaną akcją. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 18.05 na pielgrzymkę do Torunia, w 96-tą rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Celem pielgrzymki jest uczestnictwo w uroczystości poświęcenia świątyni, pod wezwaniem – Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.
  Będziemy też wielbili Boga, za dar pontyfikatu naszego św. Papieża. Koszt przejazdu 50zł. Pozostałe informacje w zakrystii u s. Janiny lub w gablotach.
 10. W dniach 27-28.05.2016 (tuż po Bożym Ciele) zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Wielkopolski, szlakiem Piastowskim – z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła. Koszt wynosi 260zł/os. (bez wstępów). Zapisy wraz z wpłatą u s. Janiny w zakrystii.
 11. Ukazało się kwietniowe wydanie WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, w których znajdziemy wiele artykułów poświęconych 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.