«

»

NIEDZIELA PALMOWA /20.03.2016/

1. Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.18.00.

2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać u p. Petrażyckich
w „Betanii” lub w zakrystii.
3. Dzisiejszą liturgią rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy i uobecniamy największe tajemnice naszej wiary:
• w Wielki Czwartek ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia kapłani gromadzą się w katedrze przy swoim biskupie, aby odnowić przyrzeczenia kapłańskie i dziękować Chrystusowi za dar powołania kapłańskiego. Tego dnia do parafii zabierają poświęcone przez biskupa oleje używane do sakramentów chrztu oraz chorych.
• w naszej parafii liturgia Wieczerzy Pańskiej z symbolicznym umyciem nóg przedstawicielom parafii rozpocznie się o godz. 18.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „Ciemnicy”.
• w Wielki Piątek nie ma Mszy św. Uczestniczymy tego dnia w liturgii Męki Pańskiej, która rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy, która rozpocznie się o godz. 20.00 w parafii Ofiarowania Pańskiego a zakończy w naszym kościele.
• w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 18.00 błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny a o godz. 20.00 zapraszamy na liturgię Wigilii Paschalnej. Na tę liturgię przynosimy świece, by z wiarą i nadzieją wejść w radość Paschalną wynikającą ze Zmartwychwstania Chrystusa.
• w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja z procesją rozpocznie się o godz. 6.00, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 7.30.
4. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na tzw. „ciemną jutrznię”.
5. Od poniedziałku do środy włącznie spowiedź od godz. 17.00. W Wielki Czwartek od godz. 17.00 – 18.00, w Wielki Piątek od 16.00 – 17.00. Podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi. W Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 9.00 do 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
6. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
7. Dzisiaj dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas AW zapraszają na kiermasz wielkanocny. Stoiska z własnoręcznie przygotowanymi pisankami, palemkami, świecami i innymi ozdobami wielkanocnymi znajdują się przed wejściem do kościoła.
8. Dziewczęta z żeńskiej służby liturgicznej rozprowadzają dziś palmy – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na formację dziewcząt.
9. Jeszcze dziś Zespół Parafialny Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
10. Chór CASTITUDO działający przy naszej Parafii zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele 22 marca (we wtorek), po wieczornej Mszy Świętej. Początek koncertu około godziny 19:45. Więcej informacji znajduje się na plakatach umieszczonych w gablotach, przy wejściu do kościoła.
11. Ruszyły zapisy na warsztaty dla ojców „7sekretów efektywnego ojcostwa” organizowane przez wspólnotę Chefsiba. Warsztaty odbędą się w Betanii, 22 i 23 kwietnia (piątek wieczór i sobota). Poprowadzi je znany w środowisku krzewienia ojcostwa dr teologii, Dariusz Cupiał. Zapisy i informacje na stronie www.tato.net.
12. Studentów oraz wszystkie osoby dorosłe zapraszamy na Kurs Alfa. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19.0 w Betanii. Po Mszy św. przed kościołem organizatorzy będą rozdawać ulotki
ze szczegółami.
13. W poniedziałek 21.03 o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Polski, o wierność przyrzeczeniom chrztu św.