«

»

V NIEDZIELA ZWYKŁA /07.02.2016/

 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawione dzisiaj o godz. 18.30.
 2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać u p. Petrażyckich w „Betanii” lub w zakrystii.
 3. Dziś o godzinie 13:20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „Betania” odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W programie – informacje ogólne, oraz projekcja filmu: Wanda Półtawska „Duśka”. W trakcie trwania spotkania, będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 4. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową: 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – tzn. jeden posiłek do syta wszystkich, od 18 do 60 roku życia. Pozostałych obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek droga krzyżowa: o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 7. W środę 10.02 o godz. 18.15 zapraszamy na nieszpory o św. Tomaszu Apostole, a o 19.00 na Mszę św. w intencji czcicieli św. Tomasza.
 8. W czwartek, 11.02 obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Chorego pod hasłem: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Msza św. dla chorych z naszej parafii odbędzie się o godz. 10.00. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu osobom chorym do kościoła.
 9. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary na potrzeby Hospicjum Onkologicznego im. Św. Krzysztofa, które znajduje się na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i życzliwość w imieniu chorych oraz ich rodzin z Hospicjum.
 10. W następną niedzielę, 14.02 o godz. 18.00 zapraszamy do dolnego kościoła na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem, które odbędzie się w dniach 30-31.07.2016r. Szczegółowych informacji udziela ks. Witold.
 11. W poniedziałek 22.02 rozpoczynamy przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą w poniedziałki o 20 w sali św. Franciszka w „Betanii”.
 12. Przypominamy, że zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2230 rodzin. W czasie tych spotkań doświadczyliśmy życzliwości i ofiarności ze strony naszych parafian. Ofiary złożone w czasie kolędy (zebraliśmy 95 061 zł) przeznaczamy na ogrzewanie kościoła oraz  toczące się remonty.

Dla osób, które nie mogły z różnych powodów przyjąć księdza, będzie dodatkowa kolęda w dniach 08 i 09 lutego. Dotyczy to ulic: Wasilkowskiego, Warchałowskiego, KEN, Hawajskiej, Malinowskiego, Dereniowej, Hirszfelda i Gandhi.