«

»

III NIEDZIELA ZWYKŁA /24.01.2016/

1. Dziś o godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.
2. We wtorek, 26.01 przypada XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii.

3. W czwartek, 28.01 wspominamy św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. prał. Tomasz Małkiński. Polecamy jego osobę modlitwie parafian.
4. Chór CASTITUDO działający przy naszej parafii zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 30.01 (w sobotę), po wieczornej Mszy Świętej. Początek koncertu około godziny 20.00. Więcej informacji znajduje się na plakatach umieszczonych
w gablotach, przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy.
5. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w działalność Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, które zaprasza na roczny cykl spotkań poświęconych rozwojowi osobistemu. Pierwsze z nich poświęcone sprawom płacenia podatków odbędzie się w najbliższy piątek 29 stycznia. Zainteresowanych zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a po Mszy św. na konferencję, która odbędzie się o godz. 19. 45 w Betanii. Roczny terminarz spotkań duszpasterstwa można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła lub zapoznać się z nim na plakatach umieszczonych w gablotach. Wstęp wolny.
6. Zapraszamy wszystkie mamy we wtorek, 26.01 o godz. 10.00 do Betanii na spotkanie
z dr Ewą Ślizen-Kuczapską, ginekolog i naprotechnolog. Tematem spotkania będzie: Powrót płodności po porodzie.
7. Zachęcamy naszych parafian do przekazywania 1% podatku na parafialne koło Caritas. Aby pieniądze trafiły do naszego parafialnego Caritasu należy, poza numerem KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej, wpisać w informacjach uzupełniających uwagę – „Dla Parafii Św. Tomasza w Warszawie”.
8. Wizyta Duszpasterska na najbliższy tydzień:
25.01 Poniedziałek, ul. Hirszfelda 1, 2, 3, 4, 5
26.01 Wtorek, ul. Hirszfelda 6, 7
27.01 Środa, ul. Hirszfelda 8, 10, 12
28.01 Czwartek, ul. Hirszfelda 14, 16
29.01 Piątek, ul. Hirszfelda 9, 18; ul. Polskie Drogi 6
30.01 Sobota, ul. Płaskowickiej 46
Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 14.00.
Prosimy o zabranie z zakrystii kartek z informacją oraz wywieszenie ich na drzwiach klatek schodowych poszczególnych ulic i numerów bloków.