IV Niedziela Adwentu /20.12.2015/

1. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Nieszpory o godz. 18.15.
  2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na kościół można składać w Betanii u pp. Petrażyckich lub w zakrystii.
  3. Zapraszamy na ostatnie Msze roratnie: dla dzieci w poniedziałek i wtorek, dla dorosłych do czwartku o godz. 6.00.
  4. W poniedziałek, 21.12 ks. prałat Tomasz Król obchodzi imieniny. Polecamy jego osobę modlitwie parafian i życzymy mu Bożego błogosławieństwa.
  5. Zachęcamy do spowiedzi od poniedziałku do środy w czasie porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 18.00. W czwartek, 24.12 nie będzie spowiedzi.
  6. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy natomiast na Mszę Świętą koncelebrowaną o północy, tzw. Pasterkę. Po niej tradycyjnie będziemy łamać się opłatkiem.
  7. W pierwszy dzień świąt, 25.12 nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. wg porządku niedzielnego.
  8. Za tydzień obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji małżeństw z naszej parafii. Wszystkie małżeństwa zachęcamy do uczestnictwa oraz do odnowienia przysięgi małżeńskiej, które odbędzie się w czasie tej Mszy św.
  9. „Szkoła dla rodziców i wychowawców” zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach dydaktycznych doskonalących umiejętności wychowawcze. Rozpoczęcie w styczniu 2016 roku. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu o godz. 18.00. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się w gablotach.
  10. Na czas świąteczny zawieszamy wizytę duszpasterską. Zostanie wznowiona 07.01.2016. Do tej pory przyjęło nas 800 rodzin, z którymi mogliśmy się wspólnie modlić i dzielić doświadczeniem wiary.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Na ten czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wielu łask Bożych oraz pokoju. Niech wydarzenie narodzin Jezusa Chrystusa będzie źródłem prawdziwej radości w waszym życiu osobistym i rodzinnym.