III NIEDZIELA ADWENTU /13.12.2015/

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi wicerektor Seminarium Duchownego w Kolonii, ks. Dariusz Szyszka. W niedzielę nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach, a w tygodniu na Mszy św. porannej o godz. 9.00 i wieczornej o godz. 19.00. Od poniedziałku do środy spowiedź zaczynamy pół godziny przed Mszami z naukami rekolekcyjnymi.
  2. Zachęcamy w dniu dzisiejszym do modlitwy w intencji ofiar stanu wojennego.
  3. O godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  4. W piątek, 18.12 ks. prał. Tomasz Król obchodzi 49. rocznicę święceń kapłańskich. Polecamy modlitwie parafian jego osobę. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w intencji ks. Prałata.
  5. Przypominamy, że Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne i sianko. Można również nabywać opłatki, z których dochód przeznaczony jest na ogrzewanie naszego kościoła.
  1. O godz. 11.30 zapraszamy do dolnego kościoła rodziców i dzieci na koncert chóru dziecięcego Akademia Gospel.
  2. Chętnych do włączenia się w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, a także do wzięcia udziału w pielgrzymce na spotkanie z papieżem Franciszkiem
    w Krakowie zapraszamy na spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 do dolnego kościoła. Zachęcamy również do goszczenia pielgrzymów w swoich domach. Szczegółowe informacje można uzyskać
    u ks. Witolda.
  3. „Schola od św. Tomasza” zaprasza chętnych do zakupu płyty, którą nagrała wraz z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami na okres adwentu, aby uczynić ten czas bardziej duchowym, rozmodlonym. Płyta do nabycia przy głównym wejściu do kościoła.
  1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 15.12
    w godz. od 18.00 do 21.00 w Niebieskiej Kaplicy.
  2. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 14.12 – rekolekcje adwentowe
Wtorek, 15.12 – rekolekcje adwentowe
Środa, 16.12 – rekolekcje adwentowe
Czwartek, 17.12 ul. Szczuki 2, KEN 51
Piątek, 18.12 ul. KEN 53, 55
Sobota, 19.12 ul. KEN 57

Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 14.00. Mieszkańców wyczytanych bloków prosimy o zabranie plakatów informacyjnych i wywieszenie ich na klatkach schodowych.