II NIEDZIELA ADWENTU /06.12.2015/

1. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu obchodzimy XVI Dzień modlitwy
    i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
    . W związku z tym w naszej parafii gościmy
    Michaelę Rak ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która jest założycielką
    i dyrektorką hospicjum bł. Michała Sopoćki w Wilnie. Siostra Michaela opowie nam o swojej pracy, a po Mszy św. przed kościołem będzie kwestowała na rzecz hospicjum.
  2. W czasie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty, które sprawowane są w dni powszednie o godz. 6.00.
  3. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać
    u p. Petrażyckich w Betanii lub w zakrystii.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza dziś o godz. 13:20 do Betanii, do Sali Koncertowej na spotkanie w ramach, którego zostanie wyświetlony film „Stygmatyczka”. Wsparcie materialne dla Radia Maryja i Telewizji TRWAM, można składać w trakcie spotkania lub w zakrystii u s. Janiny.
  5. Również dzisiaj godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia
  6. Od dzisiejszej niedzieli Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne i sianko. Można również nabywać opłatki, z których dochód przeznaczony jest na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. Świetlica socjoterapeutyczna Caritas działająca przy naszej parafii zaprasza dzisiaj na kiermasz świąteczny. Po Mszach świętych w Betanii (obok sklepiku parafialnego) można nabyć pierniczki, sianko i ozdoby świąteczne. Zebrane fundusze przeznaczone są na potrzeby podopiecznych świetlicy. Zachęcamy do zakupu rękodzieła bożonarodzeniowego.
  8. Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 w Kaplicy Niebieskiej zostanie odprawiona Msza św. dla Żywego Różańca połączona z wymianą tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy.
  9. We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do modlitwy w godzinie łaski od godz. 12.00 do 13.00. Tego dnia w Kościele Powszechnym rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec. Na czas trwania Jubileuszu w naszej archidiecezji zostały ustanowione kościoły jubileuszowe. Pielgrzymując do tych kościołów będzie można uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotach. Jubileusz zakończy się 20 listopada 2016r. – w Uroczystość Chrystusa Króla.
  10. Zapraszamy mamy z dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym na cotygodniowe spotkania. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, o godz. 10.00 w Betanii. Tematem będzie sen dziecka. Zapewniamy opiekę nad dziećmi i serdecznie zapraszamy.
  11. Odnowa w Duchu Świętym oraz „Schola Nikodemowa” zapraszają na Mszę Świętą
    z modlitwami o uzdrowienie w najbliższy wtorek 8 grudnia o godz. 19.00.
  12. W czwartek 10 grudnia o godz. 18.15 zapraszamy na nieszpory o św. Tomaszu Apostole, a o 19.00 na Mszę św. w intencji czcicieli św. Tomasza.
  13. W najbliższy piątek 11 grudnia (jak w każdy drugi piątek miesiąca) wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza o godz. 20.00 do kościoła na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i zniewolonych.
  14. W sobotę 12 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele I Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Wystąpią chóry z Rosji, Estonii, Polski i Czech. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  15. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na spotkanie z Ojcem św. do Krakowa 30 i 31.07.2016r.
    W ramach przygotowania do ŚDM zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na spotkanie, które odbędzie w dolnym kościele. Chętnych do goszczenia pielgrzymów w domu oraz tych, którzy pragną wspomóc finansowo młodzież wyjeżdżającą do Krakowa prosimy o kontakt z ks. Witoldem.
  16. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi wicerektor Seminarium Duchownego w Kolonii, ks. Dariusz Szyszka. Nauki rekolekcyjne głoszone będą
    w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00.
  17. W przyszłą niedzielę 13 grudnia o godz. 11.30 zapraszamy do dolnego kościoła rodziców
    i dzieci na koncert chóru dziecięcego Akademia Gospel.
  18. 18. „Schola od św. Tomasza” z naszej parafii zaprasza chętnych do zakupu płyty z pieśniami adwentowymi. Płyta jest do nabycia w zakrystii zaraz po Mszy św.
  19. Ukazało się grudniowe wydanie WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH, a w nich m.in.: przedstawiony jest skład nowych rad – Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zachęcamy do lektury.
  20. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 07.12 ul. Wasilkowskiego 1a
Wtorek, 08.12 ul. Wasilkowskiego 3
Środa, 09.12 ul. Wasilkowskiego 4, 6
Czwartek, 10.12 ul. Wasilkowskiego 7, 8, 9
Piątek, 11.12 ul. Wasilkowskiego 10, 11, 12
Sobota, 12.12 ul. Wasilkowskiego 14, ul. Szczuki 1

Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 14.00. Mieszkańców wyczytanych bloków prosimy o zabranie plakatów informacyjnych i wywieszenie ich na klatkach schodowych.