«

»

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA /11.10.2015/

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały miesiąc październik: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
 2. W dniu dzisiejszym, o godz. 18.00 zapraszamy do Dolnego Kościoła na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Można również zgłaszać swoją dyspozycyjność aby w dniach od 20 do 25 lipca 2016 roku przyjąć w swoim domu młodzież, która przybędzie na spotkanie z papieżem Franciszkiem. W tym celu prosimy o skontaktowanie się z ks. Witoldem.
 3. 10.2015r. (wtorek) od godz. 17.30 do godz. 18.30 odbędzie się w naszej parafii peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. W tym dniu w parafii Ofiarowania Pańskiego o godz. 20.30 rozpocznie się zakończenie peregrynacji symboli w naszym dekanacie.
 4. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na spotkanie z papieżem Franciszkiem w dniach 30 – 31.07.2016. Zapraszamy na tę pielgrzymkę osoby w wieku od 14 do 30 lat. Koszt pakietu pielgrzyma to 150 zł plus 10 euro, do ceny doliczony zostanie koszt przejazdu autokarem. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł u ks. Witolda. Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo młode osoby pragnące uczestniczyć w tej pielgrzymce może to uczynić
  w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Wszelkich informacji dotyczących Światowych Dni Młodzieży udziela ks. Witold.
 5. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Po Mszy św., przy wyjściu
  z kościoła, można składać ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.
 6. Od przyszłej niedzieli 18.10, a także 25.10, 01 i 02.11 zbieramy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki będzie można składać w kruchcie kościoła, w zakrystii oraz w kancelarii.
 7. Wspólnota Nikodem oraz wspólnota Chefsiba zaprasza studentów i osoby pracujące na KURS ALFA – cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa. Jest to czas,
  w którym będzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Rodzicom z dziećmi w wieku 4-10 lat zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zapisy na stronie wspolnotanikodem.org lub chefsiba.pl. Spotkania będą się odbywać we wtorki lub środy – termin do wyboru,  w Domu Parafialnym Betania. Pierwsze spotkanie: 27  lub 28 października. Szczegóły na plakatach i stronach www.
 8. W sobotę, 17 października w godzinach od 9:00 do 13:30, w Domu Parafialnym „Betania”, w sali koncertowej na 1 piętrze, odbędzie się konferencja, podczas której Donald Turbitt (koordynator Mężczyzn św. Józefa
  w Stanach Zjednoczonych), podczas 3 sesji opowie o autorytecie mężczyzny na różnych płaszczyznach życia. Nasz gość podzieli się także swoim doświadczeniem służby Mężczyzn. Serdecznie zapraszamy.
 9. W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, 17.10 o godz. 19.15, odbędzie się koncert – oratorium pt. Ecce Homo autorstwa Jakuba Kaczmarka i Danuty Bolikowskiej oparte na tekstach Karola Wojtyły. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną także unikatowe materiały filmowe związane z Janem Pawłem II.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.