«

»

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA /04.10.2015/

 1. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
 2. Dziś w Rzymie, rozpoczyna się XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogóle Synodu Biskupów poświęcone rodzinie. Przedmiotem obrad jest: Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Zachęcamy do modlitwy w intencji biskupów obradujących na Synodzie.
 3. Ministranci z naszej parafii organizują w dniu dzisiejszym kiermasz domowych ciast. Jest to okazja do skosztowania smacznych wypieków na miejscu oraz zabrania ich do domu. Zachęcamy do skorzystania z tej inicjatywy, ponieważ wszystkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
 4. W dniu dzisiejszym w godz. od 10.00 do 14.00 można oddać krew w ambulansie podstawionym przed kościołem. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę i ciasto.
 5. Dziś o godzinie 13:20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W programie – informacje ogólne, oraz projekcja filmu „KRYZYS – Dokąd zaprowadzi nas synod”. Czas projekcji 50 min. Wsparcie materialne, dla Radia Maryja i Telewizji TRWAM, można realizować w trakcie spotkania, lub w Zakrystii u Siostry Janiny.
 6. Grupa odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 6 października w  godz.18.00 – 21.00 w Niebieskiej Kaplicy.
 7. W sobotę, 10.10 zapraszamy o godz. 18.00 na Nieszpory o św. Tomaszu Apostole połączone
  z Nabożeństwem Różańcowym.
 8. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniu 17 października. Chętne osoby mogą zapisać się w zakrystii, u siostry Janiny. Koszt wyjazdu to 60 zł.
 9. Przypominamy, że w poniedziałki i czwartki, w dolnym kościele o godz. 20.00 odbywają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej, na które zapraszamy młodzież i dorosłych.
 10. W przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży
  z ubogich środowisk. Jednocześnie w ramach obchodów Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert, który odbędzie się przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, 11 października
  o godz. 16.00.
 11. W przyszłą niedzielę, 11.10 o godz. 18.00 zapraszamy do Dolnego Kościoła na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do zgłaszania swojej dyspozycyjności aby
  w dniach od 20 do 25 lipca 2016 roku przyjąć w swoim domu młodzież, która przybędzie na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Witolda.
 12. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na spotkanie z papieżem Franciszkiem, w dniach
  30 – 31.07.2016. Zapraszamy na tę pielgrzymkę osoby w wieku od 14 do 30 lat. Koszt pakietu pielgrzyma to 150 zł plus 10 euro, do ceny doliczony zostanie koszt przejazdu autokarem. Zapisy wraz
  z zaliczką 50 zł u ks. Witolda.
 13. 20.10.2015r. (wtorek) od godz. 17.30 do godz. 18.30 odbędzie się w naszej parafii peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia w parafii Ofiarowania Pańskiego,
  o godz. 20.30 rozpocznie się zakończenie peregrynacji symboli w naszym dekanacie. W ramach uroczystości przewidziany jest Apel Jasnogórski, Różaniec, adoracja symboli, Msza św. o godz. 23.00 oraz modlitwa uwielbienia.
 14. Ksiądz proboszcz przy współpracy z Towarzystwem Biznesowym Warszawskim zaprasza na spotkanie biznesowe na terenie parafii, które odbędzie się w niedzielę 18.10 o godzinie 17.00 w Betanii. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i osoby działające w biznesie. Więcej informacji na plakacie przy drzwiach kościoła.
 15. W sobotę, 17 października w godzinach od 9:00 do 13:30, w Domu Parafialnym „Betania”,
  w sali koncertowej na 1 piętrze, odbędzie się konferencja, podczas której Donald Turbitt (koordynator Mężczyzn św. Józefa w Stanach Zjednoczonych), podczas 3 sesji opowie o autorytecie mężczyzny na różnych płaszczyznach życia. Nasz gość podzieli się także swoim doświadczeniem służby Mężczyzn.
 16. Wspólnota Nikodem oraz wspólnota Chefsiba zaprasza studentów i osoby pracujące na KURS ALFA. Alfa to cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Rodzicom z dziećmi w wieku 4-10 lat zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zapisy na stronie wspolnotanikodem.org lub chefsiba.pl. Spotkania będą się odbywać we wtorki lub środy – termin do wyboru. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym Betania. Pierwsze spotkanie: 27 września lub 28 września. Szczegóły na plakatach i stronach www.
 17. Od 27 września do końca listopada, działająca na terenie naszej parafii Wspólnota „Chefsiba”, organizuje wyjątkowy kurs 8 tematycznych spotkań dla 10 par, który odbywa się w niedzielne popołudnia w Domu Parafialnym „Betania” obok kościoła głównego. W programie są ciekawe tematy m.in.: jakie są fundamenty naszego małżeństwa, jak się komunikować, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak rozwiązywać konflikty i dbać o wzajemną miłość itp.
 18. Fundacja „Edukacja z Wartościami” widząc wielkie zainteresowanie pierwszą edycją warsztatów, przygotowała kontynuację „Akademii Gospel” dla 30 dzieci z Ursynowa. Są dwie grupy wiekowe (5-9 i 9-13 lat). Zajęcia odbywają się w środowe popołudnia w Chrześcijańskim Przedszkolu „Daniel” (ul. Dereniowa 52/54) i w Klubie29 (ul. Lachmana 5). Pierwsze zajęcia rozpoczęły się 16 września. Prowadząca – Monika Wydrzyńska – jest wokalistką i chórzystką, na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc lekcje rytmiki. Zajęcia „Akademii Gospel” są darmowe, ponieważ projekt otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu dzielnicy Urzędu Ursynów m.st. Warszawy.