«

»

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA /18.10.2015/

  1. Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest każdego dnia miesiąca października o godz. 18.00 dla dorosłych, oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, a także 25.10 oraz 01 i 02.11 zbieramy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki można składać w kruchcie kościoła, w zakrystii oraz w kancelarii.
  3. Już we wtorek, 20.10.2015r. od godz. 17.30 do godz. 18.30 odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży. Będzie to wyjątkowa okazja do modlitwy w obecności krzyża oraz kopii Ikony Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego), które podarował św. Jan Paweł II młodzieży świata. Obecność pielgrzymujących Symboli to ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej, jako duchowy element przygotowania się do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest spotkanie młodych ludzi z papieżem Franciszkiem w lipcu 2016 roku.
  4. Ruszyły już zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, w dniach 30 – 31.07.2016. Zapraszamy na tę pielgrzymkę osoby w wieku od 14 do 30 lat. Koszt pakietu pielgrzyma to 150 zł plus 10 euro, do ceny doliczony zostanie koszt przejazdu autokarem. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł u ks. Witolda. Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo młode osoby pragnące uczestniczyć w tej pielgrzymce może to uczynić w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Wszelkich informacji dotyczących Światowych Dni Młodzieży udziela ks. Witold.
  5. Ksiądz proboszcz przy współpracy z Towarzystwem Biznesowym Warszawskim zaprasza na spotkanie biznesowe na terenie parafii, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w Betanii. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i osoby działające w biznesie. Więcej informacji na plakacie przy drzwiach kościoła.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek, 20.10 od godz.18.00 do 21.00 do Niebieskiej Kaplicy.
  7. Wspólnota Nikodem oraz wspólnota Chefsiba zaprasza studentów i osoby pracujące na KURS ALFA – cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa. Jest to czas, w którym będzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Rodzicom z dziećmi w wieku 4-10 lat zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zapisy na stronie wspolnotanikodem.org lub chefsiba.pl. Spotkania będą się odbywać we wtorki lub środy – termin do wyboru, w Domu Parafialnym Betania. Pierwsze spotkanie: 27 lub 28 października. Szczegóły na plakatach i stronach www.
  8. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła: w poniedziałek, bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika; w czwartek, św. Jana Pawła II, papieża.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.