«

»

MĘŻCZYZNA W AUTORYTECIE

KonferencjaWiary-Mezczyzna_w_autorytecie2

Konferencja Wiary – „Mężczyzna w Autorytecie”

Co to znaczy autorytet mężczyzny, męża, ojca? Jak walczyć z pokusami i je zwyciężać? Jak być przyjacielem? – odpowiedzi na te pytania poszuka Donald Turbitt – koordynator Mężczyzn św. Józefa w Stanach Zjednoczonych, mąż, ojciec i dziadek, 17 października (w sobotę) podczas Konferencji Wiary skierowanej do mężczyzn z naszej parafii i z Ursynowa. Donald Turbitt podczas 3 sesji opowie o autorytecie mężczyzny na różnych płaszczyznach. Nasz gość podzieli się także swoim doświadczeniem służby Mężczyzn. Konferencja odbędzie się 17 października, w godzinach od 9:00 do 13:30, w Domu Parafialnym „Betania”, w sali koncertowej na 1 piętrze.

– To będzie wartościowe spotkanie o tym, co to znaczy autorytet, jak nim się posługiwać, jak wyglądają codzienne zmagania mężczyzny  i oczekiwania wobec niego.  O tym, z Bożej perspektywy opowie Don Turbitt. Mam nadzieję, że wielu mężczyzn z Ursynowa skorzysta z tego wyjątkowego spotkania – zachęcają koordynatorzy ze Wspólnoty „Chefsiba”.

Gościem głównym Konferencji jest Donald Turbitt – amerykański katolicki lider świecki pochodzenia irlandzkiego, mąż, ojciec i dziadek oraz biznesmenem przez ponad 30 lat. Przez dwadzieścia jeden lat służył w straży pożarnej Providence – Rhode Island (przedmieścia Nowego Yorku), później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci i trzynaścioro wnucząt. Posługa Dona w Kościele jest zróżnicowana. Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Jest przewodniczącym międzynarodowego ruchu Mężczyzn Świętego Józefa. Współtworzy „Renewal Ministry” – Katolicką Koordynację Odnowy Charyzmatycznej w Stanach Zjednoczonych. Don i Pat mieszkają w Glocester, Rhode Island i są członkami parafii Świętego Antoniego w North Providence.

Organizatorami Konferencji Wiary są: Wspólnota „Chefsiba”, Mężczyźni Świętego Józefa, Apostolski Ruch Wiary. Konferencja odbędzie się w Domu Parafialnym „Betania”(ul. Dereniowa 12) dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza.

Serdecznie zapraszamy! www.chefsiba.pl