Dziecięca Akademia Gospel na Ursynowie

150908_Akademia Gospel_Dla_Dzieci-oficjalny PLAKAT

Dzieci w chórze, śpiewają i… wzruszają. Po raz kolejny zobaczymy je na scenach ursynowskich kościołów i szkół. Już w grudniu przedstawią piosenki i kolędy wypracowane podczas 12 warsztatów „Akademii Gospel”. Prawdopodobnie wystąpią również na terenie naszej parafii.

Fundacja „Edukacja z Wartościami” widząc wielkie zainteresowanie pierwszą edycją warsztatów, przygotowała kontynuację „Akademii Gospel” dla 30 dzieci z Ursynowa. Powstaną dwie grupy wiekowe (5-9 i 9-13 lat). Zajęcia będą odbywały się w środowe popołudnia w Chrześcijańskim Przedszkolu „Daniel” (ul. Dereniowa 52/54) i w Klubie29 (ul. Lachmana 5). Pierwsze zajęcia rozpoczęły się 16 września.

Prowadząca – Monika Wydrzyńska – jest wokalistką i chórzystką, na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc lekcje rytmiki. Zajęcia „Akademii Gospel” są darmowe, ponieważ  projekt otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu dzielnicy Urzędu Ursynów m.st. Warszawy.

– Zależy nam, by dzieci podczas warsztatów rozwijały swoje talenty i miały w tym zabawę. Mogą miło spędzić czas, nawiązać przyjaźnie, a potem razem wystąpić przed  publicznością. Takie doświadczenie dla każdego dziecka i rodzica będzie powodem do dumy i radości. Co więcej, wzmocni w dzieciach pragnienie rozwijania potencjału muzycznego – przekonuje koordynator projektu Akademii Gospel.

Więcej informacji na: www.daniel.edu.pl, e-mail: gospel@ezw.edu.pl