XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA /27.09.2015/

1. Dziś o godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.
  2. Przez cały październik (od czwartku) zapraszamy na modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
    o godz. 8.00, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  4. Przypominamy osobom z pierwszych klas licealnych, które ukończyły pierwszy rok przygotowań do sakramentu bierzmowania, że spotkania rozpoczynamy dziś o godz. 20.00 w Sali Koncertowej w Betanii.
  5. Ministranci z naszej parafii organizują w następną niedzielę (4 października) kiermasz domowych ciast. Będzie to okazja do skosztowania smacznych wypieków na miejscu oraz zabrania ich do domu. Zachęcamy do skorzystania z tej inicjatywy, ponieważ wszystkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
  6. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniu 17 października. Chętne osoby mogą zapisać się w zakrystii, u siostry Janiny. Koszt wyjazdu to 60 zł.
  7. Przypominamy, ze pielgrzymka na Podlasie wyrusza 02.10.2015 o godz. 6.00 sprzed kościoła p.w. św. Tomasz Ap., ul Dereniowa 12 w Warszawie. Prosimy przyjść na zbiórkę na godz. 05.45. Należy wziąć ze sobą dowód tożsamości i pamiętać o zabraniu wygodnego obuwia.. Powrót z pielgrzymki planowany jest w dniu 03.10 ok. godz. 21.00.
  8. W dniu 04.10.2015 przeprowadzona zostanie kolejna, już szósta akcja zbiórki krwi. W dotychczasowych akcjach nasz parafia zebrała już ponad 80 litrów krwi. Ambulans podstawiony zostanie jak poprzednio przed kościołem. Godziny pracy ambulansu: 10.00-14.40. Po oddaniu krwi zapraszamy do Betanii na herbatę
    i ciasto.
  9. W niedziele, 04.10 w Rzymie, rozpocznie się XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogóle Synodu Biskupów poświęcone rodzinie. Przedmiotem obrad będzie: Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Zachęcamy, aby niedziela 04.10, była szczególnym dniem modlitwy w intencji Synodu.
  10. Również w niedzielę, 04.10, zapraszamy na godz. 15.00 do Archikatedry św. Jana Chrzciciela
    w Warszawie, na pierwsze spotkanie w ramach Nowenny w intencji przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Każdego miesiąca na to spotkanie zaproszone są wszystkie ruchy religijne, stowarzyszenia, grupy modlitewne i wspólnoty parafialne.
  11. 17.10.2015 organizowany jest przez naszą Archidiecezję bezpłatny wyjazd do Lublina po symbole ŚDM. Zapisy odbywają się przez stronę internetową www.sdm2016.waw.pl. Zbiórka osób zapisanych
    o 7.30 na Placu teatralnym.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła; w czwartek św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; w piątek św. Aniołów Stróżów.