«

»

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA /20.09.2015/

1. O godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
2. Dziś obchodzimy 49 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za dziennikarzy i media katolickie, które wyraźnie bronią prawdy w przekazie medialnym.

3. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
4. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę kwotę 19 550zł. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel w sprawie pokrycia kosztów związanych z modernizacją kotłowni.
5. Rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie gimnazjalistów z trzecich klas, dzisiaj o godz. 20.00 w Sali Koncertowej w Betanii.
6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące wydarzenia: w poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła
i Ewangelisty; w środę wspomnienie św. o. Pio, kapłana; w piątek wspomnienie bł. Władysława Gielniowa, kapłana, patrona Warszawy.
7. Przypominamy, że Chór CASTITUDO działający przy naszej Parafii ogłasza nabór. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 21 września o godz. 20.00 w Sali Różańcowej Domu Parafialnego BETANIA. Więcej informacji znajduje się na plakatach umieszczonych w gablotach lub u Pana Andrzeja –organisty.
8. Grupa Odnowy w Duchu Świętym ”MIRIAM” zaprasza na Mszę z modlitwą o uzdrowienie, we wtorek 22 września o godz. 19.00
9. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniu 17 października. Chętne osoby mogą zapisać się
w zakrystii, u siostry Janiny. Koszt wyjazdu to 60 zł.
10. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej uruchamia pierwsze na Ursynowie warsztaty terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy do uczestnictwa osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Numer kontaktowy do pani Renaty Walewskiej – Sajdak znajduje się w gablocie parafialnej. (501133573)
11. Władza kościelna skierowała ks. Kacpra Malickiego do pracy w innej parafii. Po 5 latach owocnej współpracy dziękujemy za jego ofiarną posługę.
12. Z dniem dzisiejszym kończy się także okres praktyk akolickich kleryka Pawła Zakrzewskiego. Żegnamy go dziękując za okazaną w tym czasie pomoc.