«

»

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA /30.08.2015/

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Ks. Rektor Seminarium Diecezjalnego Wojciech Bartkowicz, przysłał do naszej parafii kleryka Pawła Zakrzewskiego na miesięczna praktykę akolicką.
 3. W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 na Placu Zamkowym odbędzie się manifestacja przeciwko szkodliwym, ministerialnym planom dotyczącym programów nauczania Wychowania do życia w rodzinie. Zapraszamy wszystkich, szczególnie rodziny do przyłączenia się do tej ważnej akcji w obronie dzieci zagrożonych demoralizacją.
 4. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia modlimy się w szczególny sposób za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek 01.09 na indywidualną modlitwę wstawienniczą
  w godzinach od 18.00 do 21.00 do sali Św. Franciszka w Betanii, a w czwartek 03.09 od godz.18.00 do 19.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem scholi pod kierunkiem s. Iwony.
 6. Spotkanie Róż Różańcowych z wymianą tajemnic w piątek o godz. 18.00 w Sali Koncertowej w Betanii.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jak zawsze zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. o godz. 17.00 na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów, na którą zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców, aby powierzyć Panu Bogu ten nowy rok formacji intelektualnej i duchowej. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 oraz nabożeństwo fatimskie. W każdą pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzają również osoby chore (zgłoszenia na taką wizytę prosimy zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej).
 8. Rozpoczynamy nowy rok formacji służby liturgicznej.  Zapraszamy dziewczęta z żeńskiej służby liturgicznej oraz ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie, 05.09 o godz. 10.00 w kościele dolnym. W sposób szczególny zachęcamy do przyjścia dziewczęta i chłopców, którzy chcieliby rozpocząć posługę przy ołtarzu.
 9. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Gietrzwałdu informujemy, że wyjazd jest 12 września 2015r.
  o godz. 6.00 rano sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. Przypominamy, że w dniach 02-03 października 2015r. organizowana jest pielgrzymka parafialna na Podlasie. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki wynosi 270 zł/os. Zapisy wraz z opłatą dokonujemy u s. Janiny
  w zakrystii.
 11. Od 01. 09 wracamy do starego rozkładu Mszy św. W Niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 17.00,
  w tygodniu Msze o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, we wtorek, środę i piątek od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.
 12. Zapraszamy na koncert – pt. „Ursynów w rytmie swingu”, w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjne SGGW pod dyrekcją Tomasza Labunia z udziałem Natalii Kaczorowskiej, Klaudii Kulik i Roberta Szpręgiela, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 na parkingu przed ursynowskim Ratuszem.
 13. W przyszłą niedzielę, 06.09 będziemy gościć w naszej parafii misjonarzy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy będą nam głosić Słowo Boże i dzielić się swoim doświadczeniem pracy misyjnej
  w różnych zakątkach świata.