XI NIEDZIELA ZWYKŁA /14.06.2015/

1. Codziennie do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w kościele o godz. 18.30.
  2. Dziś o godz. 18.00 w Kaplicy MB Ostrobramskiej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wyrazili chęć czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, otrzyma święcenia biskupie ks. prał. Michał Janocha. Polecamy jego osobę modlitwie wiernych.
  4. Już za tydzień, jak co roku przeżywać będziemy odpust parafialny. Prosimy, wzorem poprzednich lat o przynoszenie fantów na loterię. W godz. 10.00 – 15.00 będzie można odwiedzać różne stoiska odpustowe z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Tego dnia o godz. 13.15 odbędzie się również uroczysta Msza św. Prymicyjna ks. Jana Skibińskiego oraz ks. Tomasza Śliwińskiego, którzy w naszej parafii odbywali praktykę diakońską. Po Mszy św. udzielą oni błogosławieństwa prymicyjnego.
  5. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęca do podjęcia w roku 2015/2016 studiów doktoranckich stacjonarnych i niestacjonarnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.teologia.uksw.pl/doktoranci.
  6. Papieski Wydział Teologiczny Sekcja Św. Jana Chrzciciela w Warszawie organizuje w roku akademickim 2015/2016: Studium animatorów małżeństw w parafii, Studium Pastoralne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich, Szkołę Liderów Wolontariatu, Szkołę Liderów Nowej Ewangelizacji i inne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PWTW.
  7. Odnowa w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na ostatnią przed wakacjami indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 16.06 od godz.18.00 – 21.00 w sali św. Franciszka w Betanii. W lipcu i sierpniu Diakonia Modlitwy wstawienniczej zawiesza swoją posługę.
  8. Wspólnota „Nikodem” z naszej parafii zaprasza na kolejne „rekolekcje na szlaku”. Tym razem Gorce, w dniach 01-05.07. W programie: wędrówka z plecakiem, poznawanie Słowa Bożego, codzienna Eucharystia, integracja, zabawy, aktywny wypoczynek. Koszt to 370 zł studenci, 440 zł osoby bez zniżek studenckich (cena obejmuje dojazd, wyżywienie oraz noclegi). Warunkiem zapisu jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki 100 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.
  9. W dniu 12-go lipca, KPRM zaprasza do udziału w dorocznej autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę. Koszty przejazdu 50zł. Zapisy w Zakrystii u Siostry Janiny. Szczegółowe informacje w gablotach przed Kościołem.