«

»

X NIEDZIELA ZWYKŁA /07.06.2015/

 1. W dniu dzisiejszym i przez całą oktawę Bożego ciała (do czwartku włącznie), zapraszamy na Nieszpory i procesję połączone z nabożeństwem czerwcowym. Nabożeństwo odprawiane będzie o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku (o godz. 17.30, bez procesji) z racji próby liturgicznej kandydatów do bierzmowania.
 2. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać
  w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada VIII Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Królowo rodzin – dziękujemy i zawierzamy.Tego dnia wyrazimy nasze dziękczynienie za nawiedzenie parafii i rektoratów przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy dziękczynna procesja różańcowa,   która wraz z Kopią Cudownego Obrazu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 przed kościołem Św. Antoniego Marii Zaccari, przy ul. Jana III Sobieskiego, zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości. O godz. 12.00 przed Świątynią opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Masza Św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
 4. W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary pieniężne do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Dziś o godz. 13.20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „BETANIA”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W programie – informacje ogólne, oraz projekcja dokumentalnego filmu zatytułowanego „Wskrzeszony z martwych”. Czas projekcji 60min. Wsparcie materialne dla Radia Maryja, Telewizji TRWAM można realizować w Zakrystii u Siostry Janiny, lub w trakcie wymienionego spotkania.
 6. W poniedziałek, 08.06 o godz. 19.30 w kościele odbędzie się próba bierzmowania. We wtorek, 09.06 o godz. 19.00 w Kaplicy MB Ostrobramskiej dla kandydatów do bierzmowania będzie Liturgia Wybrania oraz Liturgia Pokutna z możliwością indywidualnej spowiedzi.
  W czwartek, 11.06 o godz. 18.00 w kościele będzie ostatnia próba przed bierzmowaniem; tego dnia nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30 bez procesji. Bierzmowanie odbędzie się na Mszy św. o godz. 19.00.
 7. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych w piątek o godz. 20.00 w kościele.
 9. W dniu 12-go lipca, KPRM zaprasza do udziału w dorocznej autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę. Koszty przejazdu 50zł. Zapisy w Zakrystii u Siostry Janiny. Szczegółowe informacje w gablotach przed Kościołem.
 10. W sobotę, 13.06 o godz. 17.30 zapraszamy na Festiwal Muzyki Chóralnej. Szczegóły znajdują się na plakatach. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe oraz Msza św. wieczorna rozpocznie się z lekkim opóźnieniem.
 11. W następną niedzielę, 14.06 o godz. 18.00 w Kaplicy MB Ostrobramskiej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wyrazili chęć czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.