UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ /31.05.2015/

1. Dziś o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a od jutra codziennie o tej samej godzinie na nabożeństwo czerwcowe.
  2. W dniu dzisiejszym odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, a zakończy piknikiem rodzinnym w Parku Kazimierzowskim. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę radosną manifestację przywiązania do wartości rodzinnych
    i szacunku dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
  3. W poniedziałek (jutro), 01.06 o godz. 18.00 w kaplicy niebieskiej będzie wymiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  4. Odnowa w Duchu Świętym, zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 2.06 w godz. od 18.00 do 21.00 w sali św. Franciszka w „Betanii”. Jednocześnie informujemy, że w okresie lipiec – sierpień  nastąpi przerwa wakacyjna.
  5. W środę, 03.06 o godz. 19.00 w Kościele św. Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie odbędzie się Ekumeniczna Liturgia Męczenników, organizowana przez Wspólnotę Sant’Egidio, Której przewodniczył będzie Kard. Kazimierz Nycz.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, a w sobotę Msza św.
    o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  7. W czwartek, 04.06, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.00 i przejdzie do ołtarzy, które przygotowują następujące wspólnoty parafialne: pierwszy – Żywy Różaniec i Caritas, drugi – Odnowa w Duchu Świętym, trzeci – Ruch Światło-Życie i Domowy Kościół, czwarty – Droga Neokatechumenalna. Msze św. tego dnia będą wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15 i 17.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w procesji dzieci, które w tym i w poprzednim roku przystąpiły do Komunii Świętej. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki zapraszamy na próbę
    w najbliższy wtorek o godz. 18.00.
  8. Osoby udające się na pielgrzymkę na Roztocze informujemy, że wyjazd 05.06 jest o godz. 5.00 rano sprzed kościoła.
  9. W niedzielę, 07.06 przypada VIII Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Królowo rodzin – dziękujemy i zawierzamy. Tego dnia wyrazimy nasze dziękczynienie za nawiedzenie parafii i rektoratów przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy dziękczynna procesja różańcowa,   która wraz z Kopią Cudownego Obrazu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

O godz. 11.00 przed kościołem Św. Antoniego Marii Zaccari, przy ul. Jana III Sobieskiego, zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.

O godz. 12.00 przed Świątynią opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Masza Św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

1. Przypominamy, że jeszcze trwają zapisy na spływ kajakowy ojców z dziećmi, który odbędzie się od 28.06 do 04.07. Całkowity koszt uczestnictwa to 940 zł za załogę (ojciec plus dziecko). Zapisy u s. Janiny w zakrystii, prosimy o wpłatę 300 zł zaliczki. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej parafii.