«

»

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO /24.05.2015/

 1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Za udział w publicznym śpiewie O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym codziennie o godz. 18.30.
 3. W czwartek, 28.05 przypada 34. Rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Tego dnia w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej modlitwa o beatyfikację.
 4. Chór CASTITUDO działający przy naszej Parafii zaprasza na Koncert Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w naszym kościele 30 maja (w sobotę), po wieczornej Mszy Świętej. Początek koncertu około godziny 20:00. Więcej informacji znajduje się na plakatach umieszczonych w gablotach, przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 5. W następną niedzielę, 31.05 odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, a zakończy piknikiem rodzinnym i koncertem zespołu Soudarion w Parku Kazimierzowskim. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę radosną manifestację przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
 6. W związku z przygotowaniem do obchodów VIII Święta Dziękczynienia i uroczystego zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zostanie przeprowadzona nowenna na nabożeństwach majowych i czerwcowych, od piątku, 29.05 do soboty, 06.06.
 7. W dniach od 12 – 14.06 odbędą się w naszej archidiecezji rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej od szesnastego roku życia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Siwek – prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Zgłoszenia do 25.05. Szczegóły dotyczące tych rekolekcji można uzyskać w zakrystii.
 8. Podczas zeszłotygodniowej zbiórki na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy 13 610 zł.
 9. Parafia bł. Władysława z Gielniowa zaprasza w niedzielę, 31.05 o godz. 19.00 na koncert Mieczysława Szcześniaka, który wraz z zespołem zaśpiewa własne kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego
 10. Chora osoba z naszej parafii bardzo potrzebuje krwi grupy 0Rh-. Osoby, które mogą udzielić takiej pomocy prosimy o zgłoszenie się do szpitala przy ul Wołoskiej.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z prasą katolicką, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła.
 12. Na nowy, liturgiczny okres wzrastania w wierze życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.