«

»

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA /10.05.2015/

 1. Dziś o godz. 18.15 zapraszamy na Nieszpory o św. Tomaszu Ap. połączone z nabożeństwem majowym.
 2. Dziś o godz. 18.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie ŚDM. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w organizację tego wydarzenia, oraz wspieranie go modlitwą. W ramach przygotowania istnieje możliwość uczestniczenia w lekcjach j. angielskiego oraz j. hiszpańskiego. Szczegółowych informacji udziela ks. Witold. Informujemy również, że w następną niedzielę, 17.05 będziemy zbierać na tacę na potrzeby organizacyjne ŚDM 2016.
 3. W dniu dzisiejszym wyrażamy nasze wsparcie z poszkodowanymi przez trzęsienie ziemi w Nepalu poprzez modlitwę oraz ofiary zebrane do puszek.
 4. W środę, 13.05 o godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie.
 5. W piątek, 15.05 rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 6. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania na jednodniowe rekolekcje – „Kurs Mapa”. Początek w sobotę, 16 maja,  o godz. 9:00 w sali koncertowej. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą sobotę, 16.05 wspólnota Żywego Różańca wyjeżdża na pielgrzymkę do Loretto. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 08.00 sprzed kościoła, powrót ok. godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu w sobotę przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana
  i męczennika, patrona Polski i metropolii. Główne obchody będą miały miejsce
  w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski zostanie odprawiona w sanktuarium o godz. 18.00.
 9. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 do I Komunii Św. przystąpią dzieci ze Szkoły Przymierza Rodzin.
 11. Ojców z dziećmi zapraszamy od 28.06 do 04.07 na spływ kajakowy Słupią – rzeką wpadającą prosto do morza. Całkowity koszt uczestnictwa to 940 zł za załogę (ojciec plus dziecko). Zapisy u s. Janiny w zakrystii, prosimy o wpłatę 300 zł zaliczki. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 12. Informujemy, że osoby ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z naszej parafii odwiedzają domy naszych parafian przy ul. Kulczyńskiego w każdą środę od godz. 18.00 do 20.00. Każda z tych osób posiada specjalne błogosławieństwo ks. proboszcza na piśmie. Dzielą się oni swoim osobistym świadectwem wiary dlatego prosimy, aby nie zamykać przed nimi swoich mieszkań.
 13. Zapraszamy do oglądania wystawy na emporach pt. „Od św. Franciszka do papieża Franciszka” autorstwa p. Derkacza.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.