«

»

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO /12.04.2015/

 1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na godzinę Miłosierdzia Bożego, a o 18.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości na projekcję wartościowego filmu pt. „Bóg nie umarł” dzisiaj oraz w następną niedziele (19.04) po Mszy św. o godz. 13.15. Koszt wstępu 7 zł.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do Kaplicy MB Ostrobramskiej (dolny kościół) na kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży.
 4. Osoby dorosłe chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek 14.04.2015 o godz. 20.00 do „Betanii”.
 5. W dniu 26.04.2015 przeprowadzona zostanie kolejna, szósta akcja zbiórki krwi. Ambulans będzie stał przed kościołem w godzinach od 10.00 do 14.30. Osoby chcące oddać krew muszą okazać się dowodem osobistym. Szczegóły umieszczone są na stronie internetowej parafii oraz na plakatach , które zawiesimy na tydzień przed planowaną akcją. Przewidziany jest również poczęstunek w „Betanii” w postaci herbaty i ciasta. Serdecznie zapraszamy do licznego i czynnego udziału w tej pożytecznej akcji.
 6. Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej zespołu „Blessing|”  zorganizowany dla uczczenia 10-tej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca oraz pierwszej rocznicy Jego kanonizacji. Koncert odbędzie się w naszym Kościele dniu 26 IV 2015 r., początek o godz.18.00. Podczas koncertu posłuchamy  poezji Karola Wojtyły do której członkowie zespołu skomponowali własne melodie. Piosenki będą przeplatane recytacją poezji Jana Pawła II w wykonaniu aktorki Ewy Kani.
 7. W dniach 5-6.06.2015r. (tuż po Bożym Ciele) organizowana jest pielgrzymka parafialna na Roztocze. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki wynosi 265zł/os. Zapisy wraz z pełną wpłatą u s. Janiny w zakrystii. Serdecznie zapraszamy w ten mało znany i przepiękny region naszego kraju.
 8. W czwartek, 16.04 rozpoczyna się wiosenna edycja Katechez Warszawskich. Tematem przewodnim katechez będzie rodzina. Wygłaszane będą
  w każdy czwartek o godz. 19.30 przez sześć kolejnych tygodni, z wyjątkiem czwartku poprzedzającego weekend majowy, w kościele Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 10. Na rozpoczęty tydzień, w tym czasie paschalnym, życzymy wszystkim radości i wielu łask od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.