«

»

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /22.03.2015/

  1. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje, które prowadzi dominikanin o. prof. Jacek Salij. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. dziś, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00. Zachęcamy wszystkich do przeżycia tych rekolekcji, które mają nas duchowo przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia rekolekcyjnego księża od godz. 18.00 będą czekać w konfesjonałach – prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatni moment.
  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach. W niedziele o godz. 18.00 śpiewamy Gorzkie Żale, a w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 a dla młodzieży o godz. 20.00.
  3. Dziś oraz w następną niedzielę Zespół Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wielkanocny.
  4. W przyszłym tygodniu, w Niedzielę Palmową, Msza św. tzw. „Suma” rozpocznie się o godz. 11.45 czyli 15 min wcześniej. Liturgię rozpoczniemy przed świątynią a następnie w procesji z palmami przejdziemy do kościoła.
  5. Chór CASTITUDO działający przy naszej Parafii zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele 28 marca (w sobotę), po wieczornej Mszy Świętej. Początek koncertu około godziny 20:00. Więcej informacji znajduje się na plakatach umieszczonych w gablotach, przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy.
  6. W dniach 5-6.06.2015r. (tuż po Bożym Ciele) organizowana jest pielgrzymka parafialna na Roztocze. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki wynosi 265zł/os. Zapisy wraz z pełną wpłatą u s. Janiny w zakrystii. Serdecznie zapraszamy w ten mało znany
    i przepiękny region naszego kraju.
  7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Kalisza 28.03.2015 informujemy, że zbiórka jest o godz. 5.45 przed kościołem.
  8. Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II ogłasza nabór do klas I. W roku szkolnym 2015/2016 zostaną utworzone dwie dwudziestoosobowe klasy z możliwością rozszerzania różnych przedmiotów wybranych przez ucznia. Spotkania informacyjne dla kandydatów odbędą się 25 marca br. (środa) o godz. 18.00 i 28 marca (sobota) o godz. 10.00, a egzamin wstępny 9 maja br. o godz. 9.00. Szczegółowe informacje nt. rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej loprzymierze.edu.pl.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła.
  10. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy błogosławieństwa Bożego.