«

»

NIEDZIELA PALMOWA /29.03.2015/

 1. Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.18.00.
 2. Dzisiejszą liturgią rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy i uobecniamy największe tajemnice naszej wiary:

– w Wielki Czwartek ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia kapłani gromadzą się w katedrze przy swoim biskupie, aby odnowić przyrzeczenie kapłańskie
i dziękować Chrystusowi za dar powołania kapłańskiego. Tego dnia do parafii zabierają poświęcone przez biskupa oleje używane do sakramentów chrztu i chorych.
– w naszej parafii Liturgia Wieczerzy Pańskiej z symbolicznym umyciem nóg przedstawicielom parafii rozpocznie się o godz. 18.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „Ciemnicy”.
– w Wielki Piątek nie ma Mszy św. Uczestniczymy tego dnia w liturgii Męki Pańskiej, która rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą poprowadzi nasza parafia. Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy rozpocznie się
o godz. 20.00 w naszym kościele a zakończy w parafii p.w. Ofiarowania Pańskiego.

 

– w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 19.00 błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny
a o godz. 21.00 zapraszamy na liturgię Wigilii Paschalnej. Na tę liturgię przynosimy świece, by z wiarą i nadzieją wejść w radość Paschalną wynikającą ze Zmartwychwstania Chrystusa.
– w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja z procesją rozpocznie się
o godz. 6.00, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 7.30.

 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na tzw. „ciemną jutrznię”.
 2. Od poniedziałku do środy włącznie spowiedź od godz. 17.00. W Wielki Czwartek od godz. 17.00 – 18.00,  w Wielki Piątek od 16.00 – 17.00. Podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilii Paschalnej
  w Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi. W wielką sobotę spowiadamy od godz. 9.00 do 19.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Dziewczęta z żeńskiej służby liturgicznej rozprowadzają dziś palmy – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na formację dziewcząt. Bardzo prosimy o zaopatrywanie się
  u naszej służby liturgicznej i w ten sposób wsparcie ich pracy.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Jeszcze dziś Zespół Parafialny Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
 6. We wtorek, o godz. 10.00 wspólnota mam z dziećmi zaprasza na Mszę św. z nauką rekolekcyjną.
 7. Na ten tydzień, w którym przeżywać będziemy wielkie tajemnice naszego zbawienia, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego.