III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /08.03.2015/

1. Zapraszamy na Gorzkie żale dziś o godz. 18.00.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy o. Lazare Sowah, który na każdej Mszy św. głosi Słowo Boże i dzieli się swoim świadectwem wiary.
  3. W Warszawie w czasie Wielkiego Postu zgodnie z wielowiekową tradycją powracamy do praktyki wyznaczania Kościołów Stacyjnych. Wierni spotykają się każdego dnia w innym kościele warszawskim na Liturgii, aby w ten sposób wspólnotowo przeżywać Wielki Post. W czwartek, 12.03 spotkamy się w naszym kościele, który będzie otwarty od godz. 6.00 do 21.00, a księża będą w tym czasie pełnić posługę w konfesjonałach. Oprócz Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00 zapraszamy dodatkowo na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00, o 12.00 na modlitwę Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową, po Mszy o 19.00 na Gorzkie Żale oraz na dodatkową Mszę św. o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o 21.00.
  4. Dziś w kaplicy MB Ostrobramskiej (kościół dolny) o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. Przewidziana jest wspólna modlitwa, spotkanie z o. Lazare Sowah, misjonarzem kombonianinem, oraz sprawy organizacyjne. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży istnieje możliwość nauki j. hiszpańskiego. Poszukujemy także osób, które mogłyby poprowadzić lekcje z j. angielskiego oraz j. włoskiego. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na spotkanie z papieżem w Krakowie w lipcu 2016 roku. Zapisy u ks. Witolda a także na spotkaniach w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w dolnym kościele.
  1. We wtorek o godz. 18.15 odbędą się nieszpory o św. Tomaszu Ap., a o 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji czcicieli św. Tomasza.
  2. W piątek, 13.03 przypada druga rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Tego dnia modlimy się dziękując Panu Bogu za dar Jego posługi w Kościele.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek, 17.03 o godz. 19.00  na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Tego dnia nie będzie indywidualnej modlitwy wstawienniczej w „Betanii”.
  4. Zespół Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece Wielkanocne w trzy kolejne niedziele marca: 15, 22 i 29. W dniach 13 i 14.03 będziemy zbierać żywność dla potrzebujących w Supermarkecie „Gross”.
  5. W poniedziałek, 16 marca o godz. 19.00 w „Betanii” rozpoczynamy kurs ALFA, który składa się z 10 spotkań wykładowych i dyskusyjnych. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej parafii, po Mszy św. o godz. 20:30 u ks. Witolda i na plakatach w przedsionku Kościoła.
  6. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalisza do sanktuarium św. Józefa. Wyjazd 28.03.2015 (zbiórka o godz. 5.45 przed kościołem). Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii u s. Janiny.
  7. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 323.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła.
  9. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy błogosławieństwa Bożego.