II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /01.03.2015/

1. Zapraszamy na Gorzkie żale dziś o godz. 18.00.
2. Dzisiaj niedziela inkasencka. Ofiary na prace przy kościele można składać w „Betanii” u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
3. O godz. 13.20 w Sali Koncertowej w „Betanii” odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W ramach spotkania będzie projekcja konferencji ks. Marka Bałwasa na temat doświadczeń duszpasterskich. Będzie również możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i TV Trwam.
4. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy o tragicznej historii bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego i modlimy się za tych, którzy zginęli opierając się kłamstwu reżimu komunistycznego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, po niej droga krzyżowa dla dzieci, a w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
6. We wtorek, 03.03 obchodzimy rocznicę nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w środę, 04.03 w święto św. Kazimierza, Królewicza, dzień imienin ks. Kardynała Kazimierza Nycza. W tych dniach w sposób szczególny modlimy się w jego intencji.
7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 03.03 w godz. od 18.00 do 21.00 w sali św. Franciszka w „Betanii”, a czwartek 05.03 o godz. 18.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.
8. W sobotę 07.03 o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dla mężczyzn z Dickiem Helmem, który przez wiele lat był trenerem drużyn NBA. Opowie on o tym jak odnosić sukcesy i jak znosić porażki. Spotkanie odbędzie się w Sali Koncertowej w „Betanii”. Zapewniamy poczęstunek. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji: mezczyzni@odpowiedzialni.com.
9. Zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu w intencji pokoju w ołtarzu Donum Caritas et Pax przeznaczonym do Bazyliki Matki Bożej Pokoju w Jamasukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ołtarz adoracyjny znajduje się do 08.03 br. w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy Al. KEN 101. Szczegóły na plakacie.
10. 16 marca o godz. 19.00 w „Betanii” rozpoczynamy kurs ALFA, który składa się z 10 spotkań opisujących istotę chrześcijaństwa. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej parafii, po Mszy św. o godz. 20:30 u ks. Witolda i na plakatach w przedsionku Kościoła. ZAPRASZAMY!
11. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalisza do sanktuarium św. Józefa. Wyjazd 28.03.2015.koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii u s. Janiny.
12. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 318.
13. Dyrekcja Hospicjum bardzo serdecznie dziękuje naszej wspólnocie parafialnej za ofiary złożone w minioną niedzielę. Zebraliśmy 9.854 zł.
14. Ukazał się marcowy nr naszych „WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH”. Zapraszamy do lektury. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć także inne gazety katolickie.